کد خبر: 104581 A

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

از سال ۸۲ تا سال ۹۱ مجموعا در مهرماه، شهروندان تهران ۱۰۹ روز هوای ناسالم تنفس کرده‌اند و در این مدت ۱۸۶ روز نیز هوا سالم و تنها ۵ روز هوای شهر پاک بوده است.

ایلنا: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه همزمان با آغاز مهرماه و با افزایش حجم تردد‌ها در شهر آلاینده‌های بیشتری وارد هوای پایتخت خواهد شد گفت: در مهرماه سال گذشته شهروندان تهرانی ۱۳ روز هوای ناسالم تنفس کردند و در این ماه هیچ روزی هوای شهر پاک نبوده است.

به گزارش ایلنا، " یوسف رشیدی " در مورد وضعیت آلودگی هوا در مهرماه طی سال‌های گذشته گفت: در مهرماه سال گذشته تهران ۱۳ روز هوای ناسالم و ۱۷ روز هوای سالم داشته و در مهر سال ۹۰ نیز پایتخت نشینان ۲۲ روز هوای ناسالم و ۸ روز هوای سالم را تنفس کرده‌اند.

وی افزود: از سال ۸۲ تا سال ۹۱ مجموعا در مهرماه، شهروندان تهران ۱۰۹ روز هوای ناسالم تنفس کرده‌اند و در این مدت ۱۸۶ روز نیز هوا سالم و تنها ۵ روز هوای شهر پاک بوده است.

رشیدی خاطر نشان کرد: کیفیت هوا در یک منطقه متاثر از میزان تولید یا انتشار آلودگی توسط خودرو‌ها و واحدهای صنعتی و تجاری و منازل و همچنین وضعیت هوا‌شناسی است با این وجود در شرایط یکسان هوا‌شناسی با افزایش تولید یا انتشار آلاینده‌ها، آلودگی هوا افزایش می‌یابد.

وی با تاکید برآنکه تمرکز بر روی کاهش میزان تولید آلودگی مهم‌ترین عامل در کاهش آلودگی هوا است گفت: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد که تحقق این مهم نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان است.

آلودگی هوا پایتخت تنفس حمل و نقل عمومی خودرو مدیر عامل شرکت تهران هوای پاک مهرماه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر