کد خبر: 109490 A

طی یک برنامه یک ساله کل خط ۳ مترو تهران تکمیل خواهد شد / نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران به طول حدود ۱۷ کیلومتر است و ۱۰ ایستگاه در این بخش احداثخواهد شد.

ایلنا: مدیر عامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه ساخت و احداثنیمه شمالی خط ۳ مترو تهران در اولویت کاری این شرکت قرار دارد گفت: طی یک برنامه یک ساله کل خط ۳ مترو تهران تکمیل خواهد شد، همچنین دو ایستگاه مهم این خط یعنی ایستگاه‌های میدان ولیعصر(عج) و خیابان فاطمی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، " هابیل درویش " همچنین اظهار کرد: عملیات اجرایی احداثنیمه جنوبی خط ۳ مترو با سختی‌ها و مشکلات زیادی همراه بود اما خوشبختانه کارهای عمرانی در این بخش به پایان رسیده و هم اکنون نصب تجهیزات و آخرین مراحل تکمیل ایستگاه‌ها در حال اجراست تا به زودی ۱۲ کیلومتر از نیمه جنوبی خط ۳ به طور رسمی به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: با تکمیل نیمه جنوبی خط ۳، از مدتی پیش کار و عملیات عمرانی در نیمه شمالی این خط با جدیت بیشتر آغاز شده و در دو شیفت کار‌ها در این بخش دنبال می‌شود تا بتونیم در یک سال کاری تمام خط ۳ را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

درویش خاطر نشان کرد: نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران به طول حدود ۱۷ کیلومتر است و ۱۰ ایستگاه در این بخش احداثخواهد شد.

وی همچنین در مورد دو ایستگاه باقی مانده در نیمه مرکزی خط ۳ مترو تهران گفت: ایستگاه‌های میدان ولیعصر(عج) و فاطمی از ایستگاه‌های مهم و پرتردد این خط خواهند بود که برای تکمیل آن‌ها با مشکلاتی مواجه بودیم اما این دو ایستگاه نیز تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه اظهار کرد: خط ۳ مترو تهران به طول ۳۷ کیلومتر به عنوان طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه، جنوبی‌ترین نقطه شهر(بزرگراه آزاداگان) را به شمال شرقی تهران(می‌دان قائم) متصل می‌کند که فاز نیمه شمالی این خط در حدفاصل ایستگاه مصلی تا میدان قائم در یک سال کاری به اتمام خواهد رسید.

بزرگراه خاورمیانه مترو مدیر عامل شرکت مشکلات تهران بهره ایستگاه تکمیل خط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر