کد خبر: 109532 A

در جلسه امروز؛

هرگونه دخل و تصرف در عرصه و ابنیه پارک پردیسان باید مورد پیگیری قرار گیرد و از بخش حقوقی شهرداری هم می‌خواهیم که در مورد این مساله و برخی مسائل مالی و اقتصادی این طرح نظر خود را ارائه کنند.

ایلنا: اعضای شورای شهر تهران طرح دو فوریتی حفاظت از پارک پردیسان را بررسی کردند اما در نهایت با رد دو فوریت و یک فوریت طرح به صورت عادی بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران دو فوریت طرح «حفاظت از پارک پردیسان» بررسی شد که بعد از کش و قوس های فراوان در نهایت رای نیاورد و به صورت عادی درآمد.

مهدی چمران عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این مصوبه قبلا در شورای شهر تهران به تصویب رسیده بود، افزود: به دولت پیشنهاد داده شد تا مصوبه مربوط به دخل و تصرف در پارک پردیسان را لغو کند اما این مصوبه تا کنون لغو نشده و در واقع مصوبه‌ شورا نیز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه تصویب مجدد این طرح ضرورتی ندارد، گفت: ‌ دولت در مصوبه‌ای تاکید کرده بود که با مشارکت بخش خصوصی یکصد میلیارد تومان برای اقدامات لازم در این پارک صورت گیرد اما تا کنون چنین اقداماتی صورت نگرفته است. همه مواردی که در حال حاضر در این طرح مورد تاکید قرار گرفته و برای شهرداری به عنوان الزام در نظر گرفته شده در آن طرح دقیقا به همین شکل آمده و به تصویب رسیده است.

این عضو شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با حضور ابتکار در سازمان محیط زیست و دولت مشارکت بخش خصوصی در پردیسان لغو شد.

احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران در این باره گفت: بر اساس گفته مدیرکل محیط زیست شورای شهر تهران این مصوبه در هفته گذشته توسط لغو شد و الان این مساله حل شده است.

علیرضا دبیر، عضو دیگر شورای شهر تهران با بیان اینکه من در دوره قبلی تصویب این مصوبه کتک آن را هم خورده‌ام و حالا خوشحال می‌شوم که به درستی اجرا شود، البته به جز موضوع سرمایه گذاری مسائل زیادی در مورد پارک پردیسان مطرح است و از جمله آن باید از مسئولان سازمان پرسید که آیا برای احداثساختمان اداری در فضای پارک پردیسان مجوز داشتند و وجود این ساختمان‌ها در این فضای سبز چه توجیهی دارد. خانم ابتکار حالا که آن طرف میز نشسته‌اند باید بیشتر به این موضوعات توجه کنند.

حکیمی‌پور نیز در این باره با بیان اینکه ما یکسال زمان برای ساماندهی پارک پردیسان را از دست داده‌ایم، افزود: بهتر زودتر به موضوع پارک پردیسان رسیدگی شود یادمان باشد که پارک پردیسان در مقایسه با پارک نهج‌البلاغه برخوردار نیست و شهرداری به آن رسیدگی نکرده است.

سلطانی‌فر یکی دیگر از اعضای شورا نیز در این باره گفت: بهتر است در جریان بررسی این طرح به این موضوع توجه شود که مردم همواره از عرصه‌هایی که محیط زیست در اختیار دارد محروم بوده‌اند و اگر قرار است پروژه‌ای مشترک بین سازمان محیط زیست و شهرداری اجرا شود، در آن نحوه همکاری، سرمایه‌گذاری و ورود مسئولانه شهرداری کاملا با جزئیات مشخص شود و شهرداری هزینه‌ای را بیخود انجام ندهد و تجهیزات نصب شده و اقدامات انجام شده بعدا در حیطه مدیریت سازمان محیط زیست و بدون استفاده مردم قرار نگیرد.

به گزارش ایلنا، اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت و در ادامه با یک فوریت این طرح رای ندادند قرار شد طرح به صورت عادی در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

احمد مسجدجامعی پس از تصمیم گیری اعضا تاکید کرد: هرگونه دخل و تصرف در عرصه و ابنیه پارک پردیسان باید مورد پیگیری قرار گیرد و از بخش حقوقی شهرداری هم می‌خواهیم که در مورد این مساله و برخی مسائل مالی و اقتصادی این طرح نظر خود را ارائه کنند.

بخش خصوصی جلسه علنی درآمد دولت رئیس شورای شهر تهران سرمایه گذاری شورای شهر تهران شهرداری فضای سبز مهدی چمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر