کد خبر: 111278 A

واکنش مسئول مراکز معاینه فنی تهران نسبت به انتشار یک خبر؛

در مراکز بالاتر از نرخ مصوبه نمی‌توانیم دریافت کنیم و اگر در برخی مراکز تست آلودگی صوت گرفته می‌شود؛ بابت آن پولی دریافت نمی‌کنیم زیرا نرخ معاینه فنی تعیین شده است.

ایلنا: مدیرعامل مراکز معاینه فنی خودروهای تهران، گفت: مراکز معاینه فنی شهر تهران توسط شهرداری تهران ارزیابی می‌شود از این رو به خودی خود از استاندارد بالایی برخوردارند.

رضوی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به انتشار اظهارنظر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور مبنی بر اینکه مراکز معاینه فنی شهر تهران از سایر مراکز از استاندارد بالایی برخوردار نیستند‏، اظهار کرد: ما در تهران ۱۲ مرکز با ۳۸ خط داریم که می‌توانیم روزانه در هر شفیت ۵ هزار خودرو را معاینه فنی کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود قانون پنج ساله شدن الزام معاینه فنی خودرو؛ هم‌اکنون ۲/۵ میلیون خودرو شامل این قانون می‌شوند، تصریح کرد: ورودی ما بیشتر از یک پنجم نیست و خودروها بدون معاینه فنی در شهر مانور می‌دهند و از آنجا که زمستان را در پیش رو داریم با این وضعیت آلودگی هوا زیادی خواهیم داشت.

مدیرعامل مراکز معاینه فنی خودروهای تهران، با تاکید بر اینکه مساله آلایندگی بیشتر از خودروهایی است که معاینه فنی نمی‌شوند، گفت: مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران از مکانیزم و استاندارد بالایی برخوردارند.

رضوی با بیان اینکه در هیج مرکزی تست آلودگی صوتی نداریم، درباره نگاه درآمدزا بودن این نوع تست در مراکز پاسخ داد: ما در مراکز؛ بالاتر از نرخ مصوبه نمی‌توانیم دریافت کنیم و اگر هم در برخی مراکز تست آلودگی صوت گرفته می‌شود بابت آن پولی دریافت نمی‌کنیم زیرا نرخ معاینه فنی تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مراکز شهر تهران مجهز به دوربین پلاک خوان هستند، ابراز امیدواری کرد این دوربین‌ها در تمامی مراکز کشور نصب شود.

مدیرعامل مراکز معاینه فنی خودروهای تهران، در پاسخ به اینکه ارزیابی شما از مراکز تهران چیست، افزود: مراکز معاینه فنی شهر تهران توسط شهرداری تهران ارزیابی می‌شود از این رو به خودی خود از استاندارد بالایی برخوردارند و هر ارگان و مسئولی می‌تواند مراکز را ارزیابی کند.

رضوی درباره تست مخازن گازسوز در مراکز معاینه فنی نیز گفت: هنوز به این موضوع وارد نشدیم و از آنجا که مسئول اصلی این موضوع وزارت نفت و کشور است باید این دو وزارتخانه به این موضوع ورود کنند چراکه از حساسیت بالایی دارد.

آلودگی هوا استاندارد حمل و نقل خودرو دوربین شهر تهران شهرداری تهران قانون معاینه فنی وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر