کد خبر: 111788 A

سرپرست اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان رفاه:

در این هفته بطور ویژه به همه ی کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب های اجتماعی با مشارکت فعالانه ی " کانون های امید زندگی " سرای محلات مناطق، خدمات ارائه خواهد شد.

ایلنا: جشن بزرگ روز جهانی کودک با حضور بیش از ۲۰۰۰ کودک کار در مجموعه ی فرهنگی – ورزشی شهید هرندی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سرپرست اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در حاشیه این جشن گفت: مدیریت شهری در راستای رویکردهای اجتماعی و با هدف آگاهی بخشی و ارتقای سطح دانش عمومی شهروندان فعالیت‌های شایان توجهی را به مناسبت هفته ی ملی کودک در دستور کار خود قرار داده که در مناطق مختلف شهرداری در حال اجرا و عملیاتی شدن است.

دکتر محمدهادی کبیری افزود: در این هفته بطور ویژه به همه ی کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب های اجتماعی با مشارکت فعالانه ی " کانون های امید زندگی " سرای محلات مناطق، خدمات ارائه خواهد شد.

وی، هویت بخشی کودکان را در گرو مشارکت فعالانه ی کودکان در اجرای هربرنامه ی ویژه شان دانست و اظهار کرد: برای برگراری برنامه هادر هفته ی ملی کودک مکان هایی که اثر بخشی ارزشی، فرهنگی، آموزشی و معنوی بیشتری در فرهنگ پذیری کودکان دارند، به عنوان اولویت انتخاب شده اند.

سرپرست اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان رفاه در ادامه یکی از موضوعات محوری مورد توجه در حوزه ی کودک را موضوع دفاع از حقوق کودک در مباحثآموزشی کارگاه ها خواند وبیان داشت: در برگزاری نمایشگاه ها از ظرفیت فعالان حوزه ی کودکان از جمله مطبوعات ویژه و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی مبتنی بر مبانی دینی استفاده می شود.

مهرآفرین فخاری مدیر مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۱۲ نیز در حاشیه ی جشن بزرگ روزجهانی کودک، هدف گرامیداشت روزها و هفته های ویژه ای چون روز جهانی و هفته ی ملی کودک را علاوه برهویت بخشی به کودکان و توجه ویژه به کودکان کار و خیابان، امکان و ایجاد هم افزایی و بستر همکاری های متقابل سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ی کودک و سازمان های ذیربط همچون شهرداری عنوان کرد و ویژگی منحصر بفرد منطقه ی متبوعش را برخورداری زیاد منطقه ۱۲ از وجود کودکان محروم، و کار و خیابان توصیف کرد.

وی، ابراز امیدواری کرد که آموزش، رفاه، بهداشت و… را که از حقوق اولیه و اساسی هر شهروندی است، برای کودکان کار و خیابان جدی گرفته شود و همایش ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی باعثشوند تا روزی کودکان کار و خیابان به این حقوق دست یافته و کسی شاهد مناظر تلخ و ناخوشایند حضور کودکان کار و خیابان که دغدغه ی کار و معیشت دارند نباشد و حقوق این کودکان واجب التعلیم و مستحق برخورداری از حقوق انسانی و شهروندی، استیفاء شود.

در مراسم جشن بزرگ روز جهانی کودک که در مجموعه ی فرهنگی - ورزشی شهید هرندی منطقه ۱۲ برگزار شده بود، مدیریت شهرداری این منطقه و ۳۰ مؤسسه، کانون و انجمن فعال در حوزه ی کودکان کار و خیابان با ایجاد ۴۵ غرفه ی تخصصی، به معرفی ویژه ی فعالیت ها و چگونگی ارائه ی خدمات حمایتی و اجتماعی شان در این حوزه پرداختند.

همچنین این جشن با همکاری و مشارکت ۳۰ سازمان مردم نهاد در حوزه ی کودک(مؤسسه های " کوشا " و " ایلیا " - انجمن های " دوستدار کودک "، " حامیان کودکان کار و خیابان " و " کودکان در معرض خطر " – کانون شکوفایی استعدادهای کودکان - رویش نهال جوان و…) و شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد

آسیب های اجتماعی ارتقای سطح حقوق سلامت شهرداری شهرداری تهران کودکان مطبوعات جوان کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر