کد خبر: 112263 A

همزمان با هفته بلایای طبیعی؛

تمامی برنامه امسال با محوریت شعار انسجام ملی، نگاه پیشگیرانه، مدیریت جامع مخاطرات برگزار می شود.

ایلنا: رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۸ از برگزاری نمایشگاه بزرگ تجهیزات امداد و نجات، همزمان با هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در میدان نبوت خبر داد.

به گزارش ایلنا، اکبرصادق بیگی با اعلام این مطلب گفت: برگزاری مانور با رویکرد پناه‌گیری صحیح، تخلیه امن و اسکان اضطراری در محلات و برگزاری مراسم پایدار‌سازی گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات از جمله برنامه های هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه چادر زنی و اطفای حریق با حضور گروهای دوام افزود: تمامی برنامه امسال با محوریت شعار انسجام ملی، نگاه پیشگیرانه، مدیریت جامع مخاطرات برگزار می شود.

صادق بیگی به اجرای برنامه های هفته ایمنی به صورت زنده از رادیو دوام اشاره کرد و گفت: مانور مشرک آمادگی در برابر زلزله نیز از دیگر برنامه های اجرایی در این هفته است.

مسئول مدیریت بحران منطقه هشت با اشاره به این که این منطقه در زمینه جذب داوطلب گروه دوام از مناطق دیگر جلوتر است افزود: منطقه هشت به لحاظ تجهیزات امداد و کمکهای اولیه، یکی از بهترین مناطق شهر تهران است.

صادق بیگی در خصوص استحکام ساختمانهای منطقه هشت در زمان وقوع زلزله افزود: زلزله به تنهایی حادثه خیز نیست اگر ساختمانها مقاوم باشند زلزله مشکلی ایجاد نمی کند.

وی اظهار داشت: به همین منظور شرکت نوسازان در منطقه هشت مقاوم سازی ساختمانهای این منطقه را بررسی می کند.

شهرداری منطقه 8
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر