کد خبر: 112354 A

معاون شهردار تهران در جمع معاونان ترافیک ۲۲ منطقه پایتخت تاکید کرد:

در شهر انسان محور، کرامت پیاده‌ها نسبت به سواره‌ها در اولویت قرار است و در چنین شهری موتورسواران نباید به خود اجازه دهند با ورود به خطوط BRT و پیاده‌رو‌ها، حقوق مسافران حمل و نقل عمومی و عابران پیاده را زیر پا بگذارند.

ایلنا: معاون شهردار تهران در جمع معاونان حمل و نقل و ترافیک ۲۲ منطقه پایتخت گفت: بر اساس برنامه‌ ارائه شده توسط شهردار محترم تهران به شورای اسلامی شهر تهران، رویکرد مدیریت شهری در دوره جدید توجه به شهری با محوریت انسان است که حمل و نقل متکی بر کرامت انسان‌ها و احترام به حقوق تک‌تک شهروندان، یکی از اصلیترین بخش‌های آن را تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: در این میان موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک که در مناطق مورد توجه قرار گرفته می‌بایست پر رنگ‌تر از گذشته شده و تاکید بر مسائل آموزشی و فرهنگی در صدر برنامه‌های مناطق در حوزه ترافیک قرار گیرد.

وی مناسب‌سازی شهر برای زندگی بهتر شهروندان را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: به این منظور باید تمام ساز و کارهای مورد نیاز برای فراهم آوردن شرایط زندگی بهتر شهروندان، از ساخت ایستگاه‌های مترو و اتوبوس برای دسترسی راحت مردم به حمل و نقل عمومی گرفته تا ایجاد فضای شهری آرام و ایمن برای همه افراد، مورد توجه قرار گیرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در حمل و نقل انسان محور، ایستگاه‌های اتوبوس نیز باید از امکانات و تجهیزات لازم برخوردار باشند، تصریح کرد: یک ایستگاه اتوبوس باید آن‌قدر روشن، ایمن، تمیز، راحت و زیبا باشد که نه تنها مسافران اتوبوس با اشتیاق از آن استفاده کنند بلکه سایر شهروندان نیز به منظور استراحت و رفع خستگی از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در یک شهر انسان محور، کرامت تمام انسان‌ها از جمله کودکان و سالمندان و افراد ناتوان و معلول باید حفظ شود، اضافه کرد: در شهر انسان محور، کرامت پیاده‌ها نسبت به سواره‌ها در اولویت قرار است و در چنین شهری موتورسواران نباید به خود اجازه دهند با ورود به خطوط BRT و پیاده‌رو‌ها، حقوق مسافران حمل و نقل عمومی و عابران پیاده را زیر پا بگذارند.

تشکری هاشمی با ذکر این نکته که تمام تلاش خود را برای برطرف کردن ضعف‌ها و نقص‌هایمان و سازگاری با شهر انسان محور به عمل می‌آوریم، گفت: در شهر انسان محور، تمام دستگاه‌ها از جمله مدیریت شهری و پلیس در خدمت مردم هستند و ارتباط تنگاتنگی که در حال حاضر میان این حوزه و پلیس راهور وجود دارد، از همین نوع نگاه ناشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معاونان ترافیک مناطق مسئول حمل و نقل منطقه خود هستند، اظهار کرد: انتظار می‌رود علاوه بر مناطق، نواحی نیز درگیر مسائل ترافیکی شوند، ضمن اینکه کارهای اجرایی خود را در ستاد تا پایان سال جاری به مناطق واگذار می‌کنیم و مناطق نیر امور محوله را با نظارت و کنترل لازم بین نواحی خود توزیع کرده و کار‌ها را به آن‌ها واگذار خواهند کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان خاطر نشان کرد: تمام اهتمام خود را به کار می‌گیریم تا با هدایت شهردار محترم تهران و حمایت شورای اسلامی شهر تهران و نیز با استفاده از توان شهرداری‌های مناطق و نواحی و نیز همراهی خود شهروندان، موضوع حمل و نقل انسان محور را به عنوان بیت‌الغزل اقدامات مدیریت شهری در چهار سال پیش‌رو، پیش ببریم.

اتوبوس پایتخت ترافیک حقوق حمل و نقل عمومی شهردار تهران شهرداری فرهنگ سازی مترو مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر