کد خبر: 113275 A

با تصویب دو فوریتی؛

از مسئولان روزنامه همشهری درخواست شد تا همانند روزنامه ایران روزنامه‌ ویژه نامه نابینایان داشته باشد تا آن‌ها نیز در جریان اخبار شهری قرار گیرند.

ایلنا: ‌ اعضای شورای شهر تهران دو فوریت ضرورت پیگیری جهت اجرای بهتر قوانین و مقررات جانبازان، معلولین جسمی و حرکتی و نابینایان با تاکید بر مصوبات شورا بررسی و به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران مجتبی شاکری در مورد روز عصای سفید گزارشی در صحن علنی ارایه کرد و گفت: ‌ مشکلات نابینایان و معلولان در شهر‌ها بسیار گسترده است.

وی با اشاره به موانع عبور و مرور نابینایان و معلولان در شهر گفت: متاسفانه علیرغم اقداماتی که شده ‌است مناسب‌سازی شهر‌ها و بخصوص شهر تهران مناسب جامعه هدف نیست.

شاکری با اشاره به آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های شهرداری تهران در خصوص مناسب‌سازی اماکن و معابر گفت: با وجود اقدامات انجام شده باز هم با محدودیت‌هایی روبرو هستیم که امیدواریم در این بخش اقدامات قابل توجهی صورت گیرد.

وی با اشاره به موانع و مشکلات زندگی نابینایان و معلولان از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تنها یک روز را با چشم‌بند و ویلچر در شهر تردد کنند تا مشکلات نابینایان و معلولان را لمس کند.

فیضی یکی از نمایندگان نابینایان به برخی از مشکلات ترددی نابینایان در شهر تهران اشاره کرد و گفت: متاسفانه مبلمان شهری در یک سطح قرار ندارند و جوی‌ها و کانالهای آب نیز پوشیده نشده‌اند. پارکینگ‌های موتورسیکلت در پیاده رو‌ها را برای نابینایان غیر قابل درک است.

وی از مسئولان روزنامه همشهری درخواست کرد تا همانند روزنامه ایران روزنامه‌ ویژه نامه نابینایان داشته باشد تا آن‌ها نیز در جریان اخبار شهری قرار گیرند.

لواسانی مدیر یکی از مدارس استثنایی کشور با بیان اینکه ۷۵۰۰ دانش آموز استثنایی در کشور وجود دار که از لحاظ سرویس ایاب و ذهاب دچار مشکل هستند، گفت: هزینه زیادی صرف این موضوع می‌شود و برخی از این دانش آموزان به خاطر مشکلات ایاب و ذهاب خانه نشین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دو فوریت ضرورت پیگیری جهت اجرای بهتر قوانین و مقررات جانبازان، معلولین جسمی و حرکتی و نابینایان با تاکید بر مصوبات شورا بررسی و به تصویب رسید.

بر این اساس این دو فوریت پیش بینی شد کارت ویژه جهت نابینایان برای استفاده از حمل و نقل عمومی، راه اندازی دستگاه‌های گویا برای زمان رسیدن وسایل حمل و نقل عمومی و کمک هزینه تامین هزینه تردد دانش آموزان نابینا پیش بینی شده است.

ایران جانبازان جلسه علنی حمل و نقل عمومی شورای شهر شهر تهران شهرداری تهران معلولان نابینایان روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر