کد خبر: 115568 A

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی به ایلنا خبر داد:

امروز شاهد کاهش ۲ درجه‌ای دمای هوا در نیمه غربی، مرکز و شمال کشور خواهیم بود ضمن آنکه افزایش ۲ درجه‌ای دمای هوا برای مناطق واقع در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود اما فردا کاهش ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا برای شهرهای واقع در شمال غرب، مرکز و شمال کشور پیش‌بینی می‌شود.

ایلنا: مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از بارش باران و برف از عصر امروز در تهران خبر داد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز و فردا بارش باران در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران ارتفاعات گیلان و سپس در استان‌های ایلام و لرستان شدت بیشتری خواهد داشت. در این مناطق احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و اختلال در تردد جاده‌ای پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: ‌ البته در مجموع با فعالیت یک سامانه بارشی در شمال غرب‏، غرب برخی مناطق جنوب عرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش باران و رعد و برق همراه با کاهش دما پیش بینی می‌شود که بارش در مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی همچنین افزود: از اواخر روز یکشنبه در شمال غرب کشور از مقدار بارش ها کاسته می‌شود و در جنوب غرب دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس برخی مناطق غرب مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور بارش ها به تناوب تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت این سامانه روز سه شنیه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

امیدوار شهری با بیان اینکه بارش باران در تهران از عصر امروز آغاز می‌شود، گفت: ‌ این بارش‌ها تا فردا اادامه خواهد داشت و در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

وی تاکید کرد: ‌ بارش پراکنده باران گاهی با وزش باشد در استان‌های کردستان، سمنان، قم، مرکزی، همدان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، اصفهان، گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می‌شود.

امیدوار شهری درباره تغییرات دما گفت: امروز شاهد کاهش ۲ درجه‌ای دمای هوا در نیمه غربی، مرکز و شمال کشور خواهیم بود ضمن آنکه افزایش ۲ درجه‌ای دمای هوا برای مناطق واقع در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود اما فردا کاهش ۲ تا ۳ درجه‌ای دمای هوا برای شهرهای واقع در شمال غرب، مرکز و شمال کشور پیش‌بینی می‌شود.

آذربایجان شرقی آذربایجان غربی اصفهان جاده رعد و برق سازمان هواشناسی سواحل دریای خزر قم سمنان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر