کد خبر: 117752 A

رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد؛

متهمان دستگیر شده در محله‌های مختلف شهر تهران اقدام به شرارت و عربده کشی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌کردند و تعدادی از آن‌ها نیز در حاشیه تهران مخفی شده بودند که با اقدامات پلیس شناسایی و بازداشت شدند.

ایلنا: فرمانده انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز در حاشیه اجرای طرح امنیت محله محور به دستگیری ۵۹ تن از اراذل و اوباش شهر تهران در پنجمین مرحله از طرح برخورد با مخلان نظم اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار " حسین ساجدی‌نیا "، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز ضمن اشاره به اجرای پنجمین مرحله طرح مبارزه با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت جامعه در سطح شهر تهران، گفت: در این طرح که طی ۲۴ ساعت گذشته انجام شده، ۵۹ تن از اراذل و اوباش به نام و معروف شهر تهران شناسایی و بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه طرح مذکور بنابر درخواست شهروندان به اجرا در آمده است، گفت: این عملیات که از سوی ماموران پایگاه‌های پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ و پلیس آگاهی پایتخت انجام شد، تعدادی از متهمان در خلال درگیری مسلحانه با ماموران با اقتدار و سرعت عمل پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه اشرار محل خاصی برای انجام اعمال مجرمانه خود ندارند، ادامه داد: متهمان دستگیر شده در محله‌های مختلف شهر تهران اقدام به شرارت و عربده کشی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌کردند و تعدادی از آن‌ها نیز در حاشیه تهران مخفی شده بودند که با اقدامات پلیس شناسایی و بازداشت شدند.

ساجدی‌نیا، تصریح کرد: این طرح مستمر بوده و تا زمانی که رضایت و آرامش شهروندان را جلب و تامین کند ادامه خواهد داشت و تا زمانی که این اراذل و اوباش اقدام به هنجارشکنی کنند، طرح به قوت خود ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در میان اراذل و اوباش دستگیر شده متهمی به چشم می‌خورد که آزار و اذیت افراد کم سن و سال را در کارنامه اعمال مجرمانه خود دارد، یادآور شد: این فرد پس از دستگیری به مقام قضایی ارجاع و تصویرش منتشر می‌شود تا شهروندان برای شناسایی متهم به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح امنیت محله محور و به خصوص طرح برخورد با اراذل و اوباش منجر به کاهش ۵۲ درصدی اوباشگری طی ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شده تاکید کرد: در طرح شب گذشته نیز بیش از ۹۰ درصد اشرار در کمتر از ۲۴ ساعت با اقدام هماهنگ ماموران انتظامی تهران بزرگ شناسایی و یکی پس از دیگری بازداشت شدند.

رییس پلیس پایتخت در پایان با بیان اینکه در ماه‌های محرم الحرام و صفر میزان وقوع جرائم در سطح پایتخت کاهش می‌یابد، اظهار داشت: در همه ایام، پلیس نظارت کافی بر اراذل دستگیر شده را پس از آزادی دارد و این افراد شناسنامه دار به پایگاه‌های ما احضار می‌شوند و تحت کنترل قرار می‌گیرند.

آزار و اذیت اراذل و اوباش پایتخت پلیس آگاهی جامعه شهر تهران فرمانده انتظامی محرم نظم و امنیت امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر