کد خبر: 117781 A

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران مطرح کرد؛

ما معتقدیم که هرفعالیت نو و جدیدی با اشکالاتی همراه است که البته کسب تجربه و همین طور استفاده از تجارب سایر کشورها در آن زمینه می‌تواند میزان آزمون و خطا را کاهش دهد.

ایلنا: معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران، خواستار مشارکت خیران و نیکوکاران در طرح‌های پیشگیری و ارتقای سلامت بویژه در حوزه کودکان «کارو خیابان» شد.

به گزارش ایلنا، رضا جهانگیری‌فر با بیان این مطلب اظهار کرد: درهفته‌ای که گذشت، ما نخستین تجربه تشکیل شبکه‌های حامی کودکان «کار و خیابان» را با صنف رستوران داران تهران پشت سر گذاشتیم که در کنار انعکاس خوب و مشارکت قابل توجه حامیان کودک، با انتقادهایی هم همراه بود.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که هر فعالیت نو و جدیدی با اشکالاتی همراه است که البته کسب تجربه و همین طور استفاده از تجارب سایر کشورها در آن زمینه می‌تواند میزان آزمون و خطا را کاهش دهد.

جهانگیری فر با اشاره به این مهم که هفته رستوران‌گردی، سبب تشکیل کارگروه و شبکه «حامی» کودکان کار و خیابان از سوی ۶۰ رستوران مجری این طرح شد، هم تصریح کرد: باید به این کارگروه با دید مثبت نگاه کرد چرا که می توان به سهولت از ظرفیت رستوران‌های شبکه «حامی» برای اطلاع رسانی‌های چهره به چهره با مردم و همشهریان استفاده کرد تا با استفاده از ابزار مردمی، از گسترش آسیب‌های اجتماعی بویژه برای این گروه از کودکان پیشگیری کرد.

وی در پاسخ به برخی انتقادها مبنی براین که «رستوران گردی کودکان کار و خیابان، نمایش شهرداری تهران و مُسکن موقت است» هم گفت: این درست است که شکم این کودکان با یک وعده غذا سیر نمی‌شود اما منتقدان باید این فرصت را به مدیران شهری بدهند تا در طول مدت یک سال اجرای این طرح و باهمکاری حامیان، نتایج قابل توجهی به دست آید.

معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران همچنین تصریح کرد: ترویج حقوق کودک بر مبنای نظر اسلام و یونیسف در کنار امنیت غذایی آنان از دیگر برنامه‌های شهرداری است که بنا داریم در کنار برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در این مدت همشهریان را نسبت به آن آگاه کنیم تا تولید کودک «کارو خیابان» به حداقل ممکن برسد.

آسیب های اجتماعی اجتماعی و فرهنگی حقوق سلامت شهرداری شهرداری تهران کودکان معاون امنیت اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر