کد خبر: 118846 A

در این طرح تلاش شده است تا کودکان از سال های آغازین زندگی و به صورت خودجوش با موضوع گل و گیاه و فواید آن از جمله زیباشناختی، حفظ محیط زیست، کشاورزی و تولید آشنا شوند.

ایلنا: طرح " همیار سبز " برای نخسیتن بار و به همت مرکز آموزش و مشاوره گل و گیاه منطقه ۳اجرا شد.

به گزارش ایلنا، هدیه خدادادی مسئول مرکز آموزش گل و گیاه دراین خصوص گفت: در این طرح آموزش هایی به صورت تئوری پیرامون کاشت، تکثیر و نگهداری از گل و گیاه به دانش آموزان ارائه می شود و آنها به صورت عملی و در فضایی که در محیط مدرسه طراحی شده است این کار را تجربه می کنند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول این طرح یکصد نفر از دانش آموز کلاس اولی دبستان راهیان زهرا حضور دارند افزود: از سوی این مرکز به هریک از دانش آموزان کدی اختصاص یافته است که آنها تا پایان مقطع آموزشی تحت پوشش آموزش های ویژه قرار گیرند ضمن اینکه به طور مستمر در برنامه های مشارکتی نیز حضور دارند.

خدادادی در ادامه با اشاره اینکه در حال حاضر سایت تولید کود " ورمی کمپوست " در این مدرسه با مشارکت دانش آموزان فعال شده است افزود: سبد مواد اولیه تولید این کود از سوی مرکز تامین شده است و نحوه تولید آن نیز از سوی کارشناسان گل و گیاه به دانش آموزان آموزش داده شده است.

وی گسترش فرهنگ حفظ و گسترش فضای سبز در مدرسه، خانواده و شهر را از جمله اهداف طرح عنوان کرد و اظهار داشت: در این طرح تلاش شده است تا کودکان از سال های آغازین زندگی و به صورت خودجوش با موضوع گل و گیاه و فواید آن از جمله زیباشناختی، حفظ محیط زیست، کشاورزی و تولید آشنا شوند.

خدادادی همچنین راه اندازی سایت پرورش قارچ خوراکی و آموزش عملی به دانش آموزان را از دیگر برنامه های آتی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد طرح همیار سبز در سایر محلات و مدارس این منطقه گسترش یابد.

در راستای اجرای طرح همیار سبزنیز جشنواره ای با مشارکت دانش آموزان دبستان راهیان زهرا و ارائه ۲۰۰ اثر برگزار شد و طی مراسمی از بهترین آثار ارائه شده شامل نقاشی، کاردستی، باغ شیشه ای، تابلو، کاشت گیاه و… از سوی مرکز گل و گیاه تقدیر شد.

پوشش خانواده دانش آموز دانش آموزان زهرا کشاورزی کود کودکان محیط زیست مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر