کد خبر: 118873 A

استاندار تهران:

استان تهران ۲۵درصد تولید منابع آب ایران را داراست و البته به نسبت جمعیت تهران مصرف آب در استان زیاد است و در زمینه استفاده بهینه شهروندان از آب رسانه‌ها و بویژه صدا و سیما باید فرهنگ سازی کنند.

ایلنا: استاندار تهران گفت: شرکت آبفای استان تهران روزانه ۱۲۰ آزمایش مختلف بر روی آب تهران انجام می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری تهران، سید حسین هاشمی در حاشیه دوازدهمین شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: این آزمایش‌ها شامل تست میزان کلرو نیترات و سایر آزمایش‌های دیگر است و شهروندان می‌توانند با اطمینان کامل آب تهران را مصرف کنند.

وی تصریح کرد: استان تهران ۲۵درصد تولید منابع آب ایران را داراست و البته به نسبت جمعیت تهران مصرف آب در استان زیاد است و در زمینه استفاده بهینه شهروندان از آب رسانه‌ها و بویژه صدا و سیما باید فرهنگ سازی کنند.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، خاطر نشان کرد: کیفیت آب شمال و جنوب شهر تهران پایدار است و تفاوتی در کیفیت آب این دو منطقه وجود ندارد.

هاشمی افزود: به لحاظ توپوگرافی شهر تهران ۸۰۰ متر اختلاف ارتفاع دارد و به همین دلیل آب مورد نیاز شهروندان را با استفاده از پمپاژ تأمین می‌کنیم که البته سیستم پمپاژ تصفیه خانه‌های تهران بسیار فرسوده و قدیمی است و باید نوسازی شود.

وی یادآور شد: باید مکانیزم و ساز و کار مناسبی برای مصرف آب تعریف کنیم، به همین منظور کار گروه ویژه آب و فاضلاب به زودی تشکیل خواهد شد و ظرف دو هفته گزارشی جامع در خصوص منابع آب استان و چگونگی نوع مصرف شهروندان ارائه خواهد داد.

استاندار تهران افزود: برای تکمیل زیر ساخت‌ها در مسکن مهر حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که از این میزان نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان برای تأمین زیر ساختهای آب و فاضلاب مسکن مهر هزینه خواهد شد و با مشارکت بخش خصوصی باید این منابع را تأمین کنیم.

هاشمی گفت: همچنین ۱۸ میلیارد تومان برای تأسیسات آب و فاضلاب در ۱۱ شهر استان از جمله شهر قدس تخصیص پیدا کرد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان این شورا را برای توسعه استان کلیدی ارزیابی کرد و افزود: در آستانه تقدیم بودجه سال ۹۳ به مجلس حضور تمامی اعضاء شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شرکت در تصمیم گیری‌های این شورا ضروری به نظر می‌رسد و قاطعانه با مدیران غایب در این جلسه برخورد قانونی خواهد شد.

استان تهران ایران بخش خصوصی جمعیت تهران رسانه روابط عمومی شهر تهران صدا و سیما فرهنگ سازی مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر