کد خبر: 118889 A

معاون سازمان اوقاف خبر داد؛

۱۳۰۰ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی به منظور ارائه کتاب‌، نرم افزار و دیگر محصولات و تولیدات فرهنگی در امامزادگان ایجاد می‌شود.

ایلنا: معاون فرهنگی - اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: حدود ۱۹ هزار موقوفه با نیت عزاداری و تعزیه‌داری امام حسین(ع) و ۹ هزار موقوفه با نیت اطعام عزاداران حسینی در کشور موجود است که برخی نیز دارای نیات مشترک هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام احمد شرفخانی با بیان اینکه در راستای اجرای دقیق و امینانه نیات موقوفات مرتبط با امام حسین(ع)، سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده سراسر کشور برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در این ایام به منظور برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری امام حسین(ع) و تبیین فرهنگ عاشورا بیش از ۲ هزار روحانی و مبلغ از حوزه علمیه قم و بیش از ۲۵۰۰ روحانی از حوزه‌های علمیه استان‌ها و شهرستان‌های دیگر به سراسر کشور بویژه مناطق محروم اعزام خواهند شد.

معاون سازمان اوقاف ادامه داد: نمایشگاه بصیرت عاشورایی شامل ۲۲ تابلوی محتوایی و گرافیکی طی ایام محرم در ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به راه اندازی خیمه‌های معرفت با هدف پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره، برگزاری گفتمان‌های دینی و… در امامزادگان کشور گفت: در قالب طرح سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۱۲۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور با حضور روحانیون، خیمه‌های معرفت برپا می‌گردد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: ۱۳۰۰ نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی به منظور ارائه کتاب‌، نرم افزار و دیگر محصولات و تولیدات فرهنگی در امامزادگان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم‌های قرائت قرآن و محفل انس با قرآن در امامزادگان تصریح کرد: ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» با رویکرد ترغیب و تشویق و ارائه مشاوره به مردم برای ایجاد وقف‌های جدید، با نیات مرتبط با سید و سالار شهیدان در ۶۵۵ بقعه و امامزاده برپا می‌شود.

حجت الاسلام شرفخانی با اعلام اینکه تمامی این برنامه‌ها با هدف اجرای دقیق و امینانه نیات واقفان صورت می‌گیرد، گفت: حدود ۱۹ هزار موقوفه در سراسر کشور با نیت روضه خوانی، تعزیه داری، مرثیه خوانی، عزاداری، شبیه خوانی و… برای امام حسین(ع) وجود دارد و حدود ۹ هزار موقوفه نیز با نیت اطعام عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) در سراسر کشور موجود است که البته تعدادی از این موقوفات دارای نیات مشترک هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: تمامی این نیات در سراسر کشور احصاء شده است و در جهت اجرای این نیات بصورت امینانه، در تمامی شهرهای کشور اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به موقوفاتی که با نیات اطعام عزاداران حسینی هستند، تأکید کرد: این اطعام در مراسم‌های عزاداری که همراه با قرائت قرآن، سخنرانی و مدیحه سرایی است، صورت خواهد گرفت و البته در خصوص موقوفاتی که برای اطعام، قید زمان و مکان اعلام شده، طبق‌‌ همان نیت عمل خواهیم کرد.

حجت الاسلام شرفخانی در پایان با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اعم از، برگزاری نماز ظهر عاشورا، حرکت هیئت‌های عزاداری و… پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: کتابچه‌هایی با موضوع تبیین قیام امام حسین(ع) و بصیرت عاشورایی چاپ و بصورت گسترده در امامزادگان توزیع خواهد شد و کتاب‌های ره توشه مبلغان و بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون محرم و عزاداری نیز ویژه مبلغان و روحانیون چاپ و در اختیار آن‌ها قرار گرفته است و همچنین کتابی ویژه کودکان و نوجوان نیز چاپ شده و در خیمه‌های معرفت به آن‌ها توزیع خواهد شد.

امام حسین اوقاف و امور خیریه روابط عمومی و امور بین الملل زمان و مکان عاشورا عزاداری کودکان معاون مقام معظم رهبری نرم افزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر