کد خبر: 119733 A

نگهداشت زمستانه معابر با نظرات تخصصی معاونت فنی و عمرانی انجام می‌شود؛

استفاده از شن مخصوص و مواد یخ زدا بر اساس میزان برودت هوا، شدت و مدت بارش و نیز محدوده جغرافیایی، بر اساس اعلام وضعیت هوا توسط سازمان هوا‌شناسی انجام می‌شود.

ایلنا: معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی کامل برای نگهداشت زمستانه معابر پایتخت، در مورد ضرورت جلوگیری از آسیب‌های مربوط به شیوه‌های فعلی یخ زدایی برای روکش آسفالت، گفت: معاونت خدمات شهری شهرداری تهران بر اساس نظرات تخصصی مجموعه معاونت فنی و عمرانی عمل می‌کند تا آسیب‌های احتمالی به حداقل ممکن تقلیل یابد.

به گزارش ایلنا، " مجتبی عبداللهی "، معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به استفاده از محلول‌های یخ زدا از جمله کلسیم منیزیم استات بر حسب نیاز، اظهار کرد: شهرداری تهران علاوه بر این فراورده‌ها از شن مخصوص با دانه بندی مناسب و استاندارد نیز برای یخ زدایی معابر استفاده می‌کند.

وی با اشاره به آماده باش ستادهای برف روبی شهر تهران از ۱۵ آبان ماه جاری، خاطرنشان کرد: حوزه خدمات شهری شهرداری تهران با بهره‌گیری از تجارب سنوات گذشته و از شهریور ماه سال جاری، برنامه ریزی و پیش بینی‌های لازم جهت راه اندازی ستاد برف روبی و یخ زدایی در مناطق ۲۲گانه را با فراهم کردن تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی شامل گریدر، خودروهای محلول پاش، خودروهای شن پاش، تیغه برف روب، شن مخصوص، مخازن دپوی شن مخصوص و نیروی انسانی انجام داده است که بر اساس تدابیر اتخاذ شده، ستادهای موصوف تا پایان زمستان در آماده باش بسر خواهند برد.

به گفته عبداللهی، به منظور دسترسی آسان نیروهای ثابت کارگری مستقر در نقاط حساس و لغزنده بزرگراه‌ها و معابر شریانی، ستادهای فرعی نیز در نواحی شهرداری آمادگی تامین امکانات لازم برای یخ زدایی را دارند و در حاشیه بزرگراه‌ها، رمپ و لوپ‌ها و معابر شیب دار، مخازن شن مخصوص قرار خواهد گرفت و طی بازدیدهای مستمر این مخازن شارژ می‌شوند.

وی در مورد ضرورت جلوگیری از آسیب‌های مربوط به شیوه‌های فعلی یخ زدایی برای روکش آسفالت، یادآور شد: در این خصوص حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران بر اساس نظرات تخصصی مجموعه معاونت فنی و عمرانی عمل می‌کند تا آسیب‌های احتمالی به حداقل ممکن تقلیل یابد.

عبداللهی درباره جنس ماده مورد استفاده برای یخ زدایی، توضیح داد: شهرداری تهران امسال برای این منظور از شن مخصوص و محلول‌های یخ زدا به ویژه منیزیم کلسیم استات بر حسب نیاز استفاده می‌کند.

معاون شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد که استفاده از شن مخصوص و مواد یخ زدا بر اساس میزان برودت هوا، شدت و مدت بارش و نیز محدوده جغرافیایی، بر اساس اعلام وضعیت هوا توسط سازمان هوا‌شناسی انجام می‌شود.

آماده باش استاندارد بزرگراه پایتخت زمستان شهر تهران شهردار تهران شهرداری شهرداری تهران نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر