کد خبر: 123941 A

رئیس شورای شهر تهران:

نکته‌ای که بیشتر باعثافتخار شد این بود که چگونه در یک مدت کوتاه دولت توانست راهی را طی کند که سال‌های طولانی سیاست‌مداران بزرگ کشور را به خود مشغول کرده بود و این مسئله ارزشمند است.

ایلنا: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نشاط و شادی جامعه از پیروزی دیپلماسی هسته‌ای گفت: نقش اساسی در این موفقیت را ریشه در نقش بی‌بدیل رهبری و تعبیر پرمعنای نرمش قهرمانانه از جانب ایشان دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " احمد مسجدجامعی "، رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر، پیروزی دیپلماتیک ایران در عرصه هسته‌ای را موجب نشاط و شادی در جامعه دانست و افزود: نکته‌ای که بیشتر باعثافتخار شد این بود که چگونه در یک مدت کوتاه دولت توانست راهی را طی کند که سال‌های طولانی سیاست‌مداران بزرگ کشور را به خود مشغول کرده بود و این مسئله ارزشمند است.

وی ادامه داد: با توجه به صحبت‌های رئیس جمهور که اعلام کردند این موفقیت ۹۹ روز بعد از استقرار دولت جدید انجام شده است. همه دوستان در شورا کار اجرایی را می‌دانند و به خوبی آگاهند که تدبیر و پشتوانه ذهنی، فکری و تجربی در ورای این موفقیت است.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه در این موفقیت نقش اساسی و بی‌بدیل رهبری وجود داشت که شرایط و مقدمات لازم را برای این توفیق مهیا کرد تصریح کرد: علاوه بر نقش بی‌بدیل رهبری زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات پرشور ریاست‌جمهوری و شورا‌ها و در ادامه تعبیر پرمعنای نرمش قهرمانانه از سوی مقام معظم رهبری بود که نبرد دیپلماتیک را فراهم کرد.

مسجدجامعی ادامه داد: درک روشن رئیس جمهور و همکارانش از مناسبات و ادبیات مجامع بین‌المللی موجب شد تا موضع به حق ایران به شیوه‌ای القا شود که منجر به تدوین سند قابل قبول در عرصه جهانی شود.

وی در پایان صحبت‌های خود به شهادت حجت الاسلام انصاری در لبنان اشاره کرد و گفت: شهادت وی در فضای رسانه‌ای در روند مذاکرات تأثیر مثبت داشت. از این رو به خانواده این شهید و مردم ایران شهادت وی را تسلیت می‌گوییم و از کمیسیون فرهنگی شورا می‌خواهیم یکی از جایگاه‌های فرهنگی تهران به نام ایشان نامگذاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا این پیشنهاد مورد تأیید ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا قرار گرفت.

رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر نیز در ارتباط با موفقیت هسته‌ای اظهار کرد: اهمیت تدارک و آماده‌سازی برای ورود به عرصه دیپلماسی هسته‌ای مدیون تلاش شهدای هسته‌ای، دانشمندان و متخصصین است که با مجاهدت و تلاش علمیشان صحنه جهانی را مجبور کردند که حق ایران را بپذیرند و به آن اعتراف کنند البته این مسئله ریشه در مجاهدت‌های قبلی دارد.

انتخابات جامعه خانواده دولت رئیس شورای شهر تهران شادی شورای شهر تهران مردم ایران هسته ای سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر