کد خبر: 129250 A

استاندار تهران:

وقتی تخلف صورت گرفت بردن آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ و جریمه کردن هنر نیست / سفرهای استانداری از فردا با شهرستان اسلامشهر آغاز می‌شود / تعامل ما با شهرداری تهران بحثجدی بوده و به هیچ عنوان تبلیغاتی نبوده است.

ایلنا: ‌ استاندار تهران، گفت: مصلی تهران یک پروژه ملی و جزو اعتبارات نظام است برای اتمام این پروژه یک اراده جدی وجود دارد و امیدواریم این اراده کند نشود و مردم بتوانند به زودی از مصلی تهران استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید حسین هاشمی در پایان جلسه شهرداران شهرستان‌های استان تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.

وی از انتخاب ۳۶ نفر از شهرداران شهرهای استان تهران خبر داد و افزود: از ۴۱ شهردار شهرهای استان تهران، ۳۶ نفر انتخاب و پنج نفر باقی مانده‌اند. در چند روز آینده انتخاب شهرداران این شهرها نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این جلسه در راستای هماهنگی کلی با سیاست‌های دولت یازدهم بود و این مباحثبرای آنها توضیح داده شد، گفت: مساله قانونمندی شهرداری‌ها از مباحثمهمی بود که شهرداران باید به جد قانون را محور کارهای خود قرار دهند و نباید در این مسیر به هیچ وجه کوتاه بیایند.

هاشمی ادامه داد: در این جلسه مبحثاستفاده از ذوق در پروژه‌های شهرداری‌ها عنوان شد که استفاده از ذوق در کارها کمک بسیار خوبی به شهرداران در زیباسازی شهرها می‌کند. در برخی از پروژه ها به دلیل به کار نبردن ذوق با وجود هزینه‌های زیاد رضایت‌مندی مردم را به همراه ندارد. درست هزینه‌ کردن بحثجدی است از این رو از شهرداران خواستیم در پروژه‌هایشان از مشاوره استفاده کنند.

وقتی تخلف صورت گرفت بردن آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ و جریمه کردن هنر نیست

استاندار تهران درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرهای استان تهران نیز اعلام کرد: ‌ کم و بیش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این شهرها وجود دارد و از اصلی‌ترین راه‌ها برای مقابله با این معضل، پیشگیری است چراکه وقتی تخلف صورت گرفت بردن آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ و جریمه کردن هنر نیست.

به گفته هاشمی تامین درآمد برای شهرداری‌ها باید از منابع دیگری پیگیری شود و استفاده از مشارکت بخش خصوصی از بهترین راه‌ها در توانمندسازی شهرداری‌ها است.

هاشمی درباره بودجه شهرداری‌ها نیز اظهار کرد: به شهرداران شهرهای استان تهران تاکید کردیم بودجه را به موقع مشخص کنند تا فعالیت‌ها آغاز شود همچنین نباید به هیچ عنوان کاری که امکان انجام آن وجود ندارد را به مردم قول دهند همچنین باید در اجرای پروژه‌ها اولویت‌بندی انجام دهند.

مصلی تهران یک پروژه ملی و جزو اعتبارات نظام است

استاندار تهران دباره پروژه مصلی تهران نیز گفت: مصلی تهران یک پروژه ملی و جزو اعتبارات نظام است برای اتمام این پروژه یک اراده جدی وجود دارد و امیدواریم این اراده کند نشود و مردم بتوانند به زودی از مصلی تهران استفاده کنند.

وی ادامه داد: در این جلسه تعامل با ائمه جمعه و جماعت، نمایندگان منطقه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان به تمام شهرداران توصیه شد و تاکید کردیم که این تعامل نباید طوری باشد که شهرداران تسلیم باشند. زیرا که بحثتسلیم با تعامل متفاوت است. شهرداران باید در مسیر کارهای خود از این افراد کمک بگیرند و از توان آنها استفاده کنند تا کارها روان‌تر و سریع‌تر پیش برود.

وی در خصوص طرح‌های نیمه تمام در شهرستان‌های استان تهران نیز گفت: باید بر اساس اولویت‌ها تشخیص دهیم کدام پروژه را می‌توانیم در سال جاری و کدام پروژه‌ها را در سال آینده به اتمام برسانیم پروژه‌های هر شهرستان مشخص است و با مسئولان و نمایندگان هر منطقه برای اجرای سریع‌تر این پروژه‌ها مشغول مذاکره و همکاری هستیم.

تعامل ما با شهرداری تهران بحثجدی بوده و به هیچ عنوان تبلیغاتی نبوده است

استاندار تهران همچنین درباره ارتباط و تعامل با شهرداری تهران نیز به خبرنگاران اعلام کرد‌: تعامل ما با شهرداری تهران بحثجدی بوده و به هیچ عنوان تبلیغاتی نبوده است شهرداری تهران استثنائا در اختیار وزارت کشور است. این تصمیم نیز از قبل گرفته شده طبق قانون با آنها همکاری می‌کنیم مصوبات شورای شهر تهران توسط فرمانداری تایید می‌شود ما نیز اصراری به تغییر این روند نداریم.

وی ادامه داد: ارتباط استانداری با شهردار تهران یک ارتباط کاری جدی است به طوری که پنجشنبه هفته گذشته در محضر آیت‌الله مهدوی کنی، آقای قالیباف نیز حضور داشته‌اند و در این جلسه نیز بر همکاری جدی میان استانداری و شهرداری تهران تاکید شد. اگرچه احساس می‌کنم که شهرداران در تمام شهرها باید در اختیار استانداری باشند و وزارت کشور هم نظارت عالیه بر این ارتباط مستقیم داشته باشد. ا زمانی که این سیاست‌ها تغییر پیدا نکند، تابع آنها خواهیم بود، چرا که قانونگرا هستیم.

سفرهای استانداری از فردا با شهرستان اسلامشهر آغاز می‌شود

استاندار تهران درباره زمان آغاز سفر به شهرستان‌های استان تهران افزود: تاکنون منتظر بودیم شهرداران شهرستان‌های استان مشخص شوند، تا سفرهای شهرستانی را آغاز کنیم. سفرها را از فردا با شهرستان اسلامشهر آغاز می‌شود. پروژه‌هایی که در این شهرستان وجود دارند، مسئولان بر اساس اولویت مشخص کرده‌اند و ما هم در این سفرها اعلام خواهیم کرد که چه کمک‌هایی در تسریع اجرای این پروژه‌ها می‌توانیم کنیم.

دیدار با خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه‌های سفرهای استانداری تهران است که هاشمی به آن اشاره کرد و افزود: در این سفرها علاوه بر دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار از تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان و ملاقات‌های مردمی را نیز در برنامه خواهیم داشت. فکر می‌کنم اولین سفر به اسلامشهر تجربه خوبی خواهد بود که بتوانیم به صورت پیوسته در خدمت سایر شهروندان در شهرستان‌های دیگر باشیم.

استاندار تهران درباره زمین‌خواری‌های صورت گرفته و پیگیری‌های انجام شده نیز اظهار کرد: بحثزمین‌خواری و تجاوز به منابع طبیعی جزو بحث‌هایی است که به طور جد در حال پیگیری است و کارگروه‌هایی در شهر تهران کار خود را در این خصوص شروع کرده‌اند. امیدواریم با پیگیری‌هایی که از سمت دفتر مقام معظم رهبری می‌شود، بتوانیم بر اساس اعلام نتایج و گزارش‌ها، یک خبر قابل قبول هر چه زودتر به اطلاع مردم برسانیم.

آیت الله مهدوی کنی اسلامشهر بخش خصوصی تجاوز درآمد دفتر مقام معظم رهبری زمین شهرداری تهران مجلس شورای اسلامی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر