کد خبر: 133856 A

در ابتدای سال ۹۲ در مجموع ۱۰۷ دوربین ثبت تخلفات سرعت در تهران فعال بود که هم اکنون تعداد این دوربین‌ها به ۱۸۰ دستگاه افزایش یافته و بیشتر بزرگراه‌های پایتخت تحت پوشش این سیستم قرار گرفته‌اند.

ایلنا: مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: تعداد دوربین‌های ثبت تخلف سرعت در بزرگراه صدر به ۱۴ دستگاه افزایش یافت و در حال حاضر روی پل صدر به طور کامل تحت پوشش کامل این دوربین‌ها قرار دارد.

به گزارش ایلنا، " ایلوش وزیری " با بیان اینکه احداثپل صدر در امتداد تونل نیایش به منزله تکمیل شبکه بزرگراهی شرقی – غربی تهران برای اتصال دو قطب اصلی شمال و شرق به غرب و مرکز شهر است گفت: این سازه یکپارچه در حقیقت یک راه موازی با محورهای حکیم و همت بشمار رفته و عامل موثری در زمینه مدیریت تراکم و ترافیک در این محور‌ها محسوب می‌شود. احداثپل صدر و تونل نیایش منجر به کاهش طول سفر به میزان ۳۰ درصد برای رانندگانی است که قصد سفر از نواحی شرقی و شمالی شهر به نواحی غربی و مرکزی شهر را دارند. افزایش ظرفیت بزرگراه صدر به موجب احداثپل صدر، امکان استفاده از این ظرفیت اضافه برای سیستم حمل و نقل همگانی را فراهم ساخته است.

وی تصریح کرد: برای مدیریت یکپارچه ترافیک، تصادفات، تخلیه اضطراری و امدادرسانی، سیستم‌های هوشمند حمل و نقل نظیر تابلوهای متغیر خبری، سیستم‌های کنترل رمپ، دوربین‌های نظارت تصویری، دوربین‌های ثبت تخلف سرعت نصب و راه اندازی شده‌اند. و تمام این اقدامات منجر به کاهش وقایع ناگوار و جلوگیری از ایجاد شرایط بحرانی خواهد شد.

وزیری در پایان افزود: در ابتدای سال ۹۲ در مجموع ۱۰۷ دوربین ثبت تخلفات سرعت در تهران فعال بود که هم اکنون تعداد این دوربین‌ها به ۱۸۰ دستگاه افزایش یافته و بیشتر بزرگراه‌های پایتخت تحت پوشش این سیستم قرار گرفته‌اند.

بزرگراه پایتخت پوشش ترافیک حمل و نقل دوربین کنترل ترافیک افزایش تخلفات صدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر