کد خبر: 136531 A

یک کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با ایلنا: ‌

سامانه بارشی از بعد از ظهر روز جمعه به کشور وارد می‌شود / با ورود این سامانه ناپایداری در نوار غربی آغاز می‌شود و روز شنبه این ناپایداری بار‌ش‌ها به مناطق مرکزی کشیده می‌شود این سامانه به تدریج با حرکت به سمت شرق از کشور خارج می شود.

ایلنا: ‌ یک کار‌شناس هوا‌شناسی، گفت: ‌ با وزش باد شدید در اواخر وقت امروز پیش بینی می‌شود فردا هوای تهران در شرایط سالم قرار گیرد، همچنین به احتمال ۴۰ درصد برای تهران در روز چهارشنبه بارش برف پیش پیش بینی می‌شود.

" امین حسین نقشینه " در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت هوا‌شناسی اظهار کرد: امروز برای برخی از نقاط شمال غرب مانند آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده و مه آلود شدن هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سواحل شمال کشور و برخی نقاط شمال شرق کشور نیز فردا بارش پراکنده و مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود. همچنین برای روز چهارشنبه در برخی از استان‌های غربی، مرکزی و دامنه البرز افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران دور از انتظار نیست.

کار‌شناس هوا‌شناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر روز جمعه به کشور گفت: با ورود این سامانه، ناپایداری در نوار غربی آغاز می‌شود و روز شنبه این ناپایداری بار‌ش‌ها به مناطق مرکزی کشیده می‌شود این سامانه به تدریج با حرکت به سمت شرق از کشور خارج می‌شود.

نقشینه درباره وضعیت هوای تهران نیز گفت: از اواخر امروز با وزش باد شدید از میزان آلاینده‌های موجود در هوای تهران کاسته می‌شود از این رو پیش‌بینی می‌کنیم فردا هوای تهران در شرایط سالم قرار گیرد اما با پایداری هوا از روز چهارشنبه مجددا آلودگی هوای تهران تشدید می‌شود.

وی تصریح کرد: فردا در ارتفاعات تهران افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و برای روز چهارشنبه هوای تهران نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده برف پیش بینی می‌شود. کمینه دمای امروز شهر تهران ۱ درجه بالای صفر است و پیشینه دمای آن نیز ۹ درجه است در چند روز آینده دمای هوای تهران بالای صفر درجه خواهد بود.

آذربایجان شرقی آذربایجان غربی بارش برف شهر تهران وزش باد هواشناسی تهران سامانه اردبیل هوای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر