کد خبر: 137889 A

با حضور مسجد جامعی و رخشان بنی اعتماد در هفته هوای پاک انجام شد؛

در پروژه طراحی پازل کوه دماوند، تعدادی از کودکان و دانش آموزان، تعداد پنج هزار و ۲۰۰ قطعه ماشین اسباب بازی خود را به رنگ آبی و سفید درآورده و در ‌‌نهایت این ماشین‌های اسباب بازی ه را روی پازل کوه دماوند که به صورت مسطح در ایوان غربی برج میلاد تهران ساخته شده است، قرار دادند.

ایلنا: مدیرعامل برج میلاد تهران از ساخت پازل کوه دماوند بوسیله ماشین‌های اسباب بازی کودکان در برج میلاد همزمان با آغاز هفته هوای پاک خبر داد و گفت: این پازل توسط دانش آموزان و کودکان به امید داشتن هوای پاک و دیدن کوه دماوند از هر نقطه تهران در نماد مدرن کشور ساخته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی برج میلاد تهران، " فرزاد هوشیار پارسیان " با بیان این مطلب گفت: در این طرح همزمان با هفته هوای پاک خواستیم هم کودکان را با کوه دماوند به عنوان نماد ملی ایران آشنا کنیم و هم اینکه اگر هوای شهر تهران سالم باشد، دیدن کوه دماوند از هر نقطه تهران امکانپذیر است. چرا که معتقدیم که کوه دماوند و برج میلاد تهران به عنوان شاخص سنجش آلودگی هوا در میان شهروندان شناخته شده‌اند و به همین دلیل خواستیم با کنار هم قرار دادن این دو نماد ملی، خطرات آلودگی هوا را برای سلامتی شهروندان گوشزد کنیم.

هوشیار پارسیان با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع آلاینده در تهران و کلانشهر‌ها، خودرو است، تصریح کرد: در پروژه طراحی پازل کوه دماوند، تعدادی از کودکان و دانش آموزان، تعداد پنج هزار و ۲۰۰ قطعه ماشین اسباب بازی خود را به رنگ آبی و سفید درآورده و در ‌‌نهایت این ماشین‌های اسباب بازی ه را روی پازل کوه دماوند که به صورت مسطح در ایوان غربی برج میلاد تهران ساخته شده است، قرار دادند.

به گفته مدیرعامل برج میلاد تهران، هدف از این کار نشان دادن اهمیت هوای پاک و حفظ محیط زیست است و اینکه کودکان به این موضوع پی ببرند که استفاده ناصحیح از وسایل نقلیه آلودگی هوا را به دنبال دارد و اینکه اگر هوای پاک داشته باشیم دماوند به راحتی از تهران قابل دیدن است.

براساس این گزارش، مراسم نصب ماکت کوه دماوند امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه با حضور احمد مسجد جامعی، رئیس شورای شهر تهران، رخشان بنی اعتماد هنرمند و کارگردان و جمعی از فعالان و دوستداران محیط زیست در برج میلاد تهران برگزار شد.

آلودگی هوا اسباب بازی برج میلاد خودرو دانش آموزان دماوند روابط عمومی کودکان محیط زیست مسجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر