کد خبر: 139476 A

بیش از ۱۰۰ هکتار فضای سبز در این اراضی ایجاد و احیا شده و هم اکنون این بخش از شهر به عنوان تنفسگاهی طبیعی برای شهر محسوب می‌شود.

ایلنا: مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری را مسیر تحقق قطب فرهنگی و گردشگری و تنفسگاه پایتخت عنوان و بر تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های شاخص به عنوان اولویت این شرکت تأکید کرد.

به گزارش ایلنا؛ اردشیر نوریان با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در خصوص اداره کلان شهر تهران تأکید کرد: ایجاد قطب فرهنگی و گردشگری پایتخت در اراضی عباس آباد یکی از کلان‌ترین برنامه‌ها و رویکرد‌های مدیریت شهری است که تنها با رویکردی جهادی محقق خواهد شد.

وی اراضی عباس آباد را به لحاظ کارکرد در حیات شهری تهران بسیار پراهمیت دانست و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب همواره بر مسائل فرهنگی شهر‌ها و همچنین حفظ درختان و توسعه فضای سبز به خصوص در تهران تأکید دارند و بر اساس فرمایش صریح ایشان اراضی عباس آباد باید به فضای سبز و بر حسب نیاز به کاربری‌های فرهنگی اختصاص پیدا کند.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد همچنین خاطرنشان کرد: به ثمره مدیریت جهادی سالهای اخیر در شهر تهران بیش از ۱۰۰ هکتار فضای سبز در این اراضی ایجاد و احیا شده و هم اکنون این بخش از شهر به عنوان تنفسگاهی طبیعی برای شهر محسوب می‌گردد.

به گفته نوریان از سال ۸۵ تاکنون اراضی عباس آباد با احداثبوستان‌ها، فضاهای تفریحی و همچنین زیرساخت‌های فرهنگی از منطقه‌ای بایر و بی‌ثمر در حیات شهری پایتخت به مجموعه‌ای فرهنگی و گردشگری تبدیل شده که شهروندان تهرانی را به سوی خود جلب می‌کند.

وی به وجود برخی ساختمان‌های دولتی و تملک برخی نهاد‌ها در اراضی عباس آباد اشاره و تصریح کرد: براساس مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها، شاهد تحولات خوبی در جهت اجرای طرح جامع و استفاده عموم مردم از این اراضی باشیم.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد همچنین یادآور شد: پروژه‌ها و طرح‌های متعددی در اراضی عباس آباد اجرا شده و در حال اجرا است که تعدادی از آن‌ها نظیر پل طبیعت و آسمان نما به لحاظ معیارهای کمی و کیفی و کاربردی در سطح ملی و منطقه‌ای حائز اهمیت خواهند بود که اولویت نخست شرکت نوسازی تکمیل نهایی و بهره برداری از ان‌ها در آینده‌ای نزدیک است.

پایتخت رهبر معظم انقلاب شاخص شهر تهران طبیعت فرهنگی و گردشگری فضای سبز معماری مقام معظم رهبری اراضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر