کد خبر: 139591 A

کارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با ایلنا:

از اواخر روز دوشنبه آسمان تهران ابری خواهد شد. روز سه شنبه بارش باران و برف در تهران آغاز می‌شود که این بارش ها تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت / دمای هوا در تهران به شدت کاهش می‌یابد.

ایلنا: کارشناس هواشناسی گفت: سامانه بارشی از نوار شمال شرقی از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود.

نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه آسمان کشور امروز و فردا صاف و آفتابی است، اظهار کرد: سامانه بارشی از شمال غرب کشور روز دوشنبه وارد کشور شده و موجب بارش باران و برف در اذربایجان غربی و شرقی می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه به تدریج اواخر وقت سه شنبه استان‌های نیمه شمالی را در بر‌می‌گیرد، افزود: فعالیت این سامانه موجب وزش باد در برخی از مناطق نیمه جنوبی و ایجاد رگبار خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تا روز سه شنبه برای نیمه شمالی افزایش دما را پیش‌بینی می‌کنیم، تأکید کرد: از اواخر این روز شاهد کاهش محسوس دما در بیشتر نقاط کشور به ویژه نیمه شمالی و شمال شرق و تهران هستیم.

نقشینه درباره وضعیت هوای تهران نیز گفت: از اواخر روز دوشنبه آسمان تهران ابری خواهد شد. روز سه شنبه بارش باران و برف در تهران آغاز می‌شود که این بارش‌ها تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت. دمای هوا در تهران به شدت کاهش می‌یابد.

وی گفت: فردا برای اکثر نقاط کشور غبار صبحگاهی و برای روز دوشنبه غبار محلی پیش‌بینی می‌کنیم.

بارش باران سازمان هواشناسی وزش باد هواشناسی ایلنا تهران سامانه کارشناس دوشنبه بارشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر