کد خبر: 147684 A

مزیت مهم موتورخانه‌های مرکزی علاوه بر مباحثمطرح در مورد سلامتی و بهداشت محیط، در برابر سایر سیستمهای گرمایشی این است که تنظیم زمان و میزان حرارت در اختیار مدیر ساختمان است و از این طریق می‌توان مدیریت مصرف را اعمال کرد.

ایلنا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به ضرورت رعایت و در نظر گرفتن قوانین و ضوابط ساخت و ساز در زمینه نصب و انتخاب سیستمهای گرمایشی گفت: موتورخانه‌ها و سیستمهای گرمایشی مرکزی نسبت به سایر سیستمهای گرمایشی در زمینه مدیریت و صرفه جویی در مصرف انرژی برتری دارد.

به گزارش ایلنا، " سعید غفرانی " افزود: مزیت موتورخانه‌های مرکزی این است که می‌توان مصرف انرژی را در ساختمانهای برخوردار از این سیستم گرمایشی به صورت یکپارچه و به صورت مرکزی هدایت و کنترل کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سیستمهای مختلفی در بازار برای کاربردهای گرمایشی در ساختمان وجود دارد گفت: برای انتخاب سیستمهای گرمایشی باید همه امور مهندسی، ضوابط و نکات فنی رعایت شود.

غفرانی ادامه داد: در برخی از سیستمهای گرمایشی مانند بخاریهای گاز سوز و پکیج‌هایی که به صورت غیراستاندارد و بدون در نظر گرفتن ضوابط فنی در ساختمان‌ها به خصوص ساختمانهای با متراژ کم نصب می‌شوند مشکلات غیر قابل انکاری از نظر هوادهی، دودکش‌ها و شرایط استقرار در محیط ساختمان وجود دارد.

وی افزود: استفاده از نمونه‌های استاندارد این دسته از سیستمهای گرمایشی در صورتی مجاز است که تمام ضوابط فنی موجود در مقررات ملی ساختمان در مورد آن‌ها رعایت شود و علاوه بر این نکات فنی و مهندسی مربوط به نحوه نصب، امکان تخلیه هوای سوخت و احتراق نیز به نحو صحیح در مورد آن‌ها اعمال شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد: مزیت مهم موتورخانه‌های مرکزی علاوه بر مباحثمطرح در مورد سلامتی و بهداشت محیط، در برابر سایر سیستمهای گرمایشی این است که تنظیم زمان و میزان حرارت در اختیار مدیر ساختمان است و از این طریق می‌توان مدیریت مصرف را اعمال کرد.

استان تهران استاندارد انرژی ساخت و ساز صرفه جویی در مصرف گاز مشکلات ساختمان گرمایشی سیستمهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر