کد خبر: 147754 A

با توجه به اینکه ضوابط سیما و نمای شهری در هر یک از معابر ۱۲ گانه، توسط مشاوران طراحی شهری، تدوین شده بود، با هدف اجرایی و عملیاتی کردن ضوابط تدوین شده، پروژه‌های ساماندهی جداره محورهای امام خمینی، پیروزی و محور دماوند تعریف شد.

ایلنا: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از ساماندهی نماهای شاخص شهر و تشکیل «کمیته ارتقای کیفی سیما و نمای شهر تهران» به منظور سازماندهی اقدامات مداخله‌ای در نمای ساختمانهای شاخص خبر داد.

به گزارش ایلنا، " علیرضا نادری " با تاکید بر ضرورت مطالعه همه جانبه قبل از هرنوع اقدامی درباره وضع موجود نمای شهر و همچنین شناخت هویت و شرایط امروز تهران گفت: در این راستا بخشنامه‌های پیشین بازنگری شده و همچنین مناطق پایلوت نیز برای ساماندهی نمای ابنیه انتخاب شدند و در کنار آن کمیته‌های تخصصی نما نیز در این مناطق شکل گرفت.

وی افزود: باتوجه به اینکه ضوابط سیما و نمای شهری در هر یک از معابر ۱۲ گانه، توسط مشاوران طراحی شهری، تدوین شده بود، با هدف اجرایی و عملیاتی کردن ضوابط تدوین شده، پروژه‌های ساماندهی جداره محورهای امام خمینی، پیروزی و محور دماوند تعریف شد.

نادری در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین ساماندهی نماهای شاخص شهر و تشکیل «کمیته ارتقای کیفی سیما و نمای شهر تهران» نیز به منظور سازماندهی اقدامات مداخله‌ای در نمای ساختمان‌های شاخص انجام شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به ساماندهی بناهای مرتبط با شهرداری ازجمله سرای محلات و ساختمان‌های نواحی اظهار کرد: این اقدامات در ‌‌نهایت منجر به تدوین دستورالعمل و ضوابط مفصلی، برای ساخت همه ابنیه شهرداری نواحی و همچنین سرای محلات شد که پس از ابلاغ به ارگانهای ذیربط مانند معاونت اجتماعی و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، لازم الاجرا شد.

نادری با اشاره به تصویب طرح تفصیلی و ابلاغ و اجرایی شدن آن از ابتدای سال ۹۱ گفت: این طرح بر تدوین و ارائه ضوابط عام نما برای ساختمان‌های شهر تهران در بندهای ۹-۱۶ و ۱۸-۱۶ تاکید دارد و بر اساس آن معاونت شهرسازی و معماری اقدام به تشکیل کمیته تخصصی ارتقاء کیفی سیما و نمای شهر تهران، برای تدوین ضوابط در این خصوص کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر ایجاد یک انضباط کیفیت محور در جهت دستیابی به چشم اندازی مطلوب در شهر گفت: اقدامات راهبردی از جمله تدوین مبانی و اصول ساماندهی نمای شهری، ارتقاء کیفیت بصری و ادراکی منظر شهری با تاکید بر شاخصهای هویت بخش و معیارهای معماری ایرانی - اسلامی، تقویت هویت کالبدی و معماری شهر تهران، بهره گیری از تمام ظرفیت‌های موجود کار‌شناسی و حرفه‌ای و علمی از جمله اقداماتی است که مورد توجه قرار دارد و پیگیری می‌شود.

امام خمینی پایتخت دماوند شاخص شهر تهران شهردار تهران شهرداری شهرداری تهران طراحی شهری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر