کد خبر: 149742 A

در راستای طرح استقبال از بهار؛

همزمان با روزهای پایانی اسفند ۷۰۰ هزار پیاز گل لاله در میادین اصلی بزرگراهی، بوستان‌های منطقه کاشته می‌شود.

ایلنا: معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲ گفت: همزمان با فصل بهار فرش‌های گل د میادین اصلی و عبوری شهروندان و ۷۰۰ هزار گل لاله در معابر عمومی منطقه ۲ کاشته می‌شود

به گزارش ایلنا، " علم الهدی " با اشاره به موقعیت خاص منطقه ۲ و وسعت فضای سبز آن بیان داشت: وسعت منطقه ۲ و فضای سبز آن در طرح‌های زبیا سازی اهمیت و کاربرد بسیار زیادی دارد و موقعیت خاص این منطقه به ویژه معابر بزرگراهی که از اصلیترین مسیرهای عبوری پایتخت نشینان است نگاه‌ها را به فضای محیط بیشتر معطوف می‌کند.

وی در ادامه اظهار داشت: همزمان با طرح استقبال از بهار و طی برنامه هر ساله، فرش‌های گل د رمیادین اصلی و بزرگراههای منطقه چشم انداز شهروندان و مسافران در ایام نوروز خواهد بود. همچنین مناطق و معابری که امکان احداثفرش گل در آن‌ها باشد؛ این طرح عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح به منظور ایجاد چشم اندازی زیبات از گل‌های بهاری چون بنفشه، نرگس و شب بو صورت می‌گیرد.

علم الهدی در ادامه به کاشت ۷۰۰ هزار پیاز گل لاله اشاره کرد و گفت: همزمان با روزهای پایانی اسفند ۷۰۰ هزار پیاز گل لاله در میادین اصلی بزرگراهی، بوستان‌های منطقه کاشته می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هموراه سعی کردیم در هر محله کاشت گل لاله را داشته باشیم. که خوشبختانه این طرح در سال‌های گذشته با استقبال خوب شهروندان و گردشگران نوروزی همراه بود. در ایجاد چشم اندازی زیبا از گل‌های بهاره اعم از شب بو، بنفشه، نرگس و… استفاده می‌شود.

استقبال از بهار ایام نوروز پایتخت شهرداری فرش فضای سبز گردشگران نوروزی مسافران معاون نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر