کد خبر: 149768 A

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد:

هر دستگاه موتورسیکلت سه برابر یک دستگاه خودرو آلودگی تولید می‌کند و از این رو سهم موتورسیکلت در حمل و نقل شهری باید کاهش یابد، ضمن اینکه موتورسیکلت - های برقی جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی شوند.

ایلنا: رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اولویت اول حوزه مأموریتی حمل و نقل و ترافیک در برنامه ۵ ساله شهرداری تهران، توسعه جهشی تسهیلات حمل و نقل عمومی است.

به گزارش ایلنا، " علیرضا دبیر " افزود: اتمام خطوط هفت‌گانه مصوب مترو و افزایش صد در صدی خطوط و ناوگان مترو تا پایان برنامه، پایش و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ناشی از منابع متحرک و افزایش طول مسیرهای پیاده راه، از جمله جهت‌گیری‌های حوزه مأموریتی حمل و نقل و ترافیک است.

وی با اشاره به تردد حدود ۷۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت در تهران، اظهار کرد: هر دستگاه موتورسیکلت سه برابر یک دستگاه خودرو آلودگی تولید می‌کند و از این رو سهم موتورسیکلت در حمل و نقل شهری باید کاهش یابد، ضمن اینکه موتورسیکلت - های برقی جایگزین موتورسیکلت‌های بنزینی شوند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در پایان با بیان اینکه افزایش سهم دوچرخه در سفرهای درون شهری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته، تصریح کرد: آموزش به شهروندان و فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه ترافیک می‌بایست به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

ترافیک حمل و نقل حمل و نقل عمومی خودرو زیست محیطی شورای اسلامی شهر تهران شهرداری تهران فرهنگ سازی کمیسیون برنامه و بودجه موتورسیکلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر