کد خبر: 149906 A

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر مطرح کرد؛

وضعیت سازماندهی گرمخانه‌ها به طور ۱۰۰ درصد قابل قبول نیست / اگر مقدور باشد گرمخانه برای زنان در دسترس و در داخل شهر باشد، بهتر است، همچنین باید گرمخانه‌ها برای زنان با مردان تفاوت داشته باشد.

ایلنا: ‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: ‌در برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران درباره توسعه گرمخانه‌ها مطلبی ندیده‌ام.

" حجت الاسلام ناصحی " در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه از مدیریت شهری برای ایجاد گرمخانه برای کارتن خوابهای شهر تهران تشکر می‌کنم، گفت: وضعیت سازماندهی این گرمخانه‌ها را نمی‌توان به طور ۱۰۰ درصد قابل قبول دانست زیرا در این مکان‌ها تفکیک خوبی صورت نگرفته است و تمام اقشار آسیب دیده بدون توجه نوع مشکلاتشان در کنار هم یکجا حضور دارند.

وی ادامه داد: درست است که همه این افراد از گرما و سرما محفوظ می‌ماند و به آن‌ها غذا داده می‌شود اما به لحاظ اخلاقی و فکری پیام‌های منفی فراوانی در این مکان‌ها وجود دارد و باید فکر کرد چگونه می‌توان ساعت‌هایی که این افراد در گرمخانه حضور دارند ساماندهی کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همچنین به جانمایی گرمخانه‌ها در سطح استان تهران پرداخت و تاکید کرد: وجود گرمخانه‌ها در محیط مسکونی خود آسیب‌زا است چرا که این افراد آسیب دیده در یک خاص ورود و خروج دارند و محله و منطقه را با چالش اخلاقی همراه می‌سازند.

ناصحی با بیان اینکه آسیب‌ها برای زنان در این حوزه بسیار شدید‌تر است، افزود: اگر مقدور باشد گرمخانه برای زنان در دسترس و در داخل شهر باشد، بهتر است همچنین باید گرمخانه‌ها برای زنان با مردان تفاوت داشته باشد، اقدامات فرهنگی برای بخش زنان باید بیشتر باشد به طوری برای تمامی ساعت‌های حضور آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: زنی که با شوهرش دچار اختلاف شده و همسرش وی را از خانه بیرون کرده است یا دختر یک خانواده آبرومندی که به هر دلیلی از خانه فرار کرده است نباید با زنانی که دارای آسیب‌های زیادی هستند در یک مکان نگهداری شود این مواردی که اعلام شد موردی وجود داشته است.

این عضو شورای شهر تهران خواستار تفکیک زنان آسیب‌زا با زنانی که دچار آسیب نشده‌ ولی به دلایلی بی‌خانمان شده‌اند، شد.

وی در پاسخ به این پرسش که در برنامه پنح ساله دوم شهر تهران چه برنامه‌ای برای توسعه گرمخانه‌ها و بهبود وضعیت آن‌ها تصویب شده است، گفت: ‌من در برنامه پنج ساله دوم این مورد را ندیده‌ام.

ناصحی اظهار کرد: عموما تامین اعتبار این گرمخانه‌ها از بودجه شهردار است البته سایر معاونت‌های شهرداری در صورت نیاز بودجه مورد نیاز را تامین می‌کنند.

استان تهران بودجه خانواده زنان سرما شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری تهران مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر