کد خبر: 151499 A

با هدف برنامه ریزی صحیح برای شکل گیری قطب تفریحی گردشگری؛

منطقه ۲۲ منطقه‌ای نیست که فقط نیازمند ساماندهی باشد و کارهای معمول شهرداری در آن انجام شود. اینجا دارد در این منطقه، شهرسازی و فعالیتهای عمرانی بطور گسترده‌ای در حال رخ دادن است و این فعالیت‌ها باید با برنامه باشد.

ایلنا: شهردار منطقه ۲۲ گفت: «با ارائه سند توسعه محله‌ها به شهرداری و حوزه‌های تخصصی آن، امکان شکل گیری و گسترش محله‌ها تا افق طرح منطقه حتی با وجود تغییر مدیریت منطقه فراهم خواهد بود.»

به گزارش ایلنا، " حسین مرادی " شهردار منطقه با اشاره به اینکه منطقه نوپا و در حال شکل گیری است، با تاکید بر اینکه انتظار مدیریت شهری و شهروندان از آن بعنوان قطب تفریحی گردشگری تهران زیاد است، خاطر نشان کرد: «قطعا شکل گیری و تکمیل چنین منطقه‌ای، فعالیت‌های گسترده و برنامه ریزی دقیقی را در حوزه‌های مختلف عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، اجتماعی و فرهنگی خدمات شهری و فضای سبز و… می‌طلبد. منطقه ۲۲ منطقه‌ای نیست که فقط نیازمند ساماندهی باشد و کارهای معمول شهرداری در آن انجام شود. اینجا دارد در این منطقه، شهرسازی و فعالیتهای عمرانی بطور گسترده‌ای در حال رخ دادن است و این فعالیت‌ها باید با برنامه باشد.»

وی در ادامه صحبتهای خود با اعلام این موضوع که منطقه ۲۲ بر اساس اسناد فرادست و برنامه ۵ ساله دوم که شهرداری به شورای شهر ارائه کرده است همچنین ۱۰ محور شاخصی که دکتر قالیباف شهردار تهران در دستور کار قرار داده است، فعالیت می‌کند، افزود: «برنامه اجرایی برای منطقه تهیه کرده‌ایم و با مد نظر قرار دادن برنامه توسعه راهبرد شهر(CDS) و تهیه یک برنامه تخصصی، علمی و اجرایی برای هر محله، پیش می‌رویم. این برنامه با عنوان «سند توسعه محله‌ها» بهمن ماه سال ۹۲ نهایی شده و اکنون در حال آماده سازی برای تحویل به شهرداری و حوزه‌های تخصصی آن است و با ارائه آن، امکان توسعه محله‌ها حتی با تغییر مدیریت در منطقه ۲۲ میسر خواهد بود.»

اجتماعی و فرهنگی ترافیک حمل و نقل شورای شهر شهردار تهران شهرداری فضای سبز گردشگری مد محله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر