کد خبر: 154497 A

رییس کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران:

استاندارد‌ها در این زمینه زیر ۲۰ پی‌پی‌ام است و این در حالی است که وزیر نفت اخیراً فرموده‌اند گازوییل تولیدی گوگرد ندارد.

ایلنا: رییس کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز نقش منفی آلودگی هوا بر سلامت انسان به عنوان موضوعی که مورد پذیرش همگان قرار گرفته اثبات شده، چرا که هوای پاک ضرورت بقای انسان‌ها و آلودگی هوا قاتل انسان‌هاست.

به گزارش ایلنا، " رحمت‌ا… حافظی " افزود: طبق گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، هوا در تهران به طور متوسط موجب کاهش ۵ سال عمر ساکنان تهران شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از آلودگی هوا به کیفیت پایین سوخت بر می‌گردد، اظهار کرد: آلودگی هوا از زمانی که تولید سوخت توسط پتروشیمی‌ها شروع شده افزایش چشمگیری یافت در حالی که مسئولان وقت از عرضه بنزین پاک خبر می‌ - دادند.

حافظی با بیان اینکه بنزین پاک در کشورمان تولید نشده، تصریح کرد: از مسئولانی که در حال حاضر نیز ادعای آغاز عرضه بنزین پاک در جایگاه‌های سوخت پایتخت را دارند درخواست می‌کنیم ترکیب آن را اعلام کنند، چرا که استانداردهای بنزین یورو ۴ مشخص است.

وی با تأکید بر اینکه گوگرد گازوییل تولیدی ۷ هزار تا ۸ هزار پی‌پی‌ام یعنی ۳۵۰ تا ۴۰۰ برابر استاندارد در این زمینه که زیر ۲۰ پی‌پی‌ام است می‌باشد، اضافه کرد: استاندارد‌ها در این زمینه زیر ۲۰ پی‌پی‌ام است و این در حالی است که وزیر نفت اخیراً فرموده‌اند گازوییل تولیدی گوگرد ندارد.

حافظی با اشاره به رشد ۶۱ درصدی تحویل گازوییل و رشد ۸ درصدی تحویل نفت کوره یا مازوت به نیروگاه‌ها، اظهار کرد: افزایش مصرف گازوییل و مازوت در نیروگاه‌ها حتماً آلودگی هوا را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در تهران ۱۶۰ جایگاه سوخت CNG کم داریم، تصریح کرد: توسعه کُند این جایگاه‌ها در کنار جمع‌آوری جایگاه‌های سوخت LPG، مصرف بنزین را افزایش داده به طوری که الآن مصرف بنزین در کشور از مرز ۷۱ میلیون لیتر در روز هم عبور کرده است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه در سال گذشته باید ۳۴ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور تولید می‌شد ولی در حال حاضر این میزان تنها۱۰ میلیون لیتر است که پاسخ‌گوی نیاز‌ها نیست، خاطرنشان کرد: در مجموع نبود مدیریت جامع و علمی در سنوات گذشته باعثبروز این مشکلات شده است.

استاندارد بنزین پایتخت پتروشیمی سلامت شورای اسلامی شهر تهران کمیسیون اصل ۹۰ محیط زیست مشکلات نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر