کد خبر: 154502 A

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس؛

بسیاری از مشکلات تهران ناشی از تمرکز ثروت و خدمات و نیز فرصت‌های شغلی و زندگی در این کلان شهر است که باعثافزایش جمعیت و در نتیجه تشدید مشکلات آن شده است.

ایلنا: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تهران، شهری است که از بسیاری جهات از جمله شهرسازی، نظافت، خدمات شهری، فضای سبز و حمل و نقل عمومی یکی از پایتخت‌های خوب و پیشرفته دنیا محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا، " مهرداد لاهوتی " افزود: در این میان دو مشکل اصلی تهران، ترافیک و آلودگی هواست که با یکدیگر در ارتباط هستند.

وی با اشاره به اینکه تهران و مسائل آن را نباید به حال خود‌‌ رها کنیم بلکه باید بر روی اصلاح آن‌ها فکر کنیم، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات تهران ناشی از تمرکز ثروت و خدمات و نیز فرصت‌های شغلی و زندگی در این کلان شهر است که باعثافزایش جمعیت و در نتیجه تشدید مشکلات آن شده است.

لاهوتی با بیان اینکه امکان اشتغال و ارائه انواع خدمات از جمله امکانات درمانی در تهران متمرکز شده‌اند، تصریح کرد: تمام وابستگی‌های اداری کشور به تهران است و موضوع تمرکززدایی از این کلان شهر پس از سال‌ها هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی با تأکید اینکه هر روز افراد زیادی برای کار به تهران می‌آیند و هنوز کارخانه‌های زیادی در اطراف شهر ساخته می‌شوند، اضافه کرد: باید بر روی متروی تهران که کار ساخت آن از سال ۱۳۵۳ آغاز شده و تا قبل از مدیریت شهری فعلی به طور متوسط تنها سالی ۳ کیلومتر مترو ساخته شده بود، تمرکز کنیم.

عضو کمیسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی در پایان با اعلام اینکه اگر ۷۰ درصد جا به جایی‌های تهران با مترو انجام شود بسیاری از مشکلات این کلان شهر حل می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت به جای انتقال پایتخت به توسعه متروی تهران کمک کند تا مردم از خودروی شخصی استفاده نکنند.

اشتغال پایتخت ترافیک ثروت حمل و نقل عمومی دولت فضای سبز کلان شهر مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر