کد خبر: 170392 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

«اگر گودبرداری در حال انجام باشد قطعا باتوجه به تصمیم شورای سوم با آن برخورد جدی صورت می گیرد چراکه هرگونه فعالیت عمرانی در این پروژه غیر قانونی است / مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران اعلام کرد تنها استحکام گود برداری صورت گرفته در دستور کار است نه گودبرداری.»

با وجود آنکه دستور توقف ساخت دو مجموعه هتل ۵۰ طبقه در کنار برج میلاد صادر شده است و هر گونه فعالیت در این زمینه تخلف محسوب می‌شود، اما مشاهدات خبرنگار ایلنا حاکی از ادامه کار بیل‌های مکانیکی‌ و ادامه گودبرداری است، هرچند مسدولان شهری فعالیت بیل‌های مکانیکی در محل گودبرداری شده را به دلیل «تحکیم گودبرداری پیشین» عنوان می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساعت ۲۳ است و صدای کندن زمین توسط چند بیل مکانیکی در مجاورت ساختمان همایش‌های بین‌المللی برج میلاد شنیده می‌شود. پروژه‌ای که ساخت آن به دستور شورای شهر سوم متوقف شده بود چرا که ساخت دو هتل۵۰ طبقه، نمای برج میلاد و سازه آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هوشیار مدیرعامل برج میلاد در توضیح این مساله می‌گوید: این موضوع ارتباطی به مجموعه یادمان ملی و برج ندارد و زمین به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران واگذار شده است. بر اساس اطلاعاتی که من دارم این پروژه متوقف شده است و فعالیت‌ها در راستای تحکیم‌ گودبرداری است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ مشکلی برای برج ندارد چرا که از ان فاصله دارد، می‌گوید: ناظران ما بر اساس گزارش‌هایی که تهیه کردند، اعلام کردند که موضوع گودبرداری نیست و تنها مساله تحکیم مطرح است و من به عنوان همسایه این پروژه از چند و چون آن اطلاع دقیقی ندارم.

در این ارتباط، یک عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ساخت هتلهای میلاد موضوعی است که در دور سوم شورای شهر دستور توقف آن صادر شده بود، می‌گوید: ما نیز در دور چهارم خواستار توقف این پروژه شدیم و از آنجا که این پروژه در فاز اختلافی با فرمانداری قرار دارد، نباید هیچ گونه فعالیت عمرانی در آن صورت گیرد.

اقبال شاکری با بیان اینکه به زودی کمیسیون عمران شورا جلسه‌ای برای تعیین تکلیف این پروژه برگزار خواهد کرد، می‌افزاید: ‌ فرمانداری تهران با توقف این پروژه موافقت نکرده است و هم اکنون این پروژه درکمیسیون ماده ۵ است، در و اقع شورای حل اختلاف قرار است نسبت به این پروژه اظهار نظر نهایی کند.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران سرمایه گذار این پروژه است، به ایلنا گفت: در گفتگویی که به تازگی با مدیرعامل این سازمان داشتم اعلام کرد که هیچ فعالیت عمرانی انجام نمی‌شود و تنها استحکام گود برداری صورت گرفته در دستور کار است نه گودبرداری.

شاکری می‌افزاید: اگر گودبرداری در حال انجام باشد قطعا باتوجه به تصمیم شورای سوم با آن برخورد جدی صورت می‌گیرد چراکه هرگونه فعالیت عمرانی در این پروژه غیر قانونی است و تا تعیین تکلیف شدن آن نباید کاری صورت گیرد، امیدواریم سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران این موضوع را رعایت کند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کل پروژه در کمیسیون عمران شورا مجددا بررسی خواهد شد تا از این بلاتکلیفی نجات یابد، می‌گوید: ‌ در دور سوم شورا به دلیل ملاحظاتی از قبیل ارتفاع هتل، قرار شد پروژه متوقف شود و قطعا در دور چهارم، اعضای شورا با در نظر گرفتن تمامی جوانب اجازه ساخت پروژه را خواهند داد.

تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای ارتباط با مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تهران برای روشن‌شدن این مساله تا زمان ارسال خبر بی‌نتیجه مانده است.

برج برج میلاد زمین سرمایه سرمایه گذاری شورای شهر شورای شهر تهران شهرداری تهران پروژه گودبرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر