کد خبر: 177504 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد:

«علیرضا دبیر با اشاره به بازدیدی که از سازمان بهشت زهرا با همراهی یکی از اعضای شورا داشت اظهار کرد: بر اساس اطلاعات من از تاریخ اول فروردین ماه سال ۹۵ ظرفیت بهشت زهرا(س) تکمیل می شود. اما باید به دنبال ایجاد گورستان جدید در شهر تهران باشیم.»

اعضای شورای شهر تهران امروز نسبت به مشکل دفن اموات در شهر تهران و تکمیل ظرفیت گورستان بهشت زهرا تذکراتی را اعلام کردند و در این جلسه عنوان شد که تنها در جنوب شهر تهران امکان دفن اموات وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران علیرضا دبیر با اشاره به بازدیدی که از سازمان بهشت زهرا(س) با همراهی یکی از اعضای شورا داشت اظهار کرد: بر اساس اطلاعات من از تاریخ اول فروردین ماه سال ۹۵ ظرفیت بهشت زهرا(س) تکمیل می شود. اما باید به دنبال ایجاد گورستان جدید در شهر تهران باشیم.

وی با بیان اینکه قرار بود در شمال شرق و غرب تهران به دنبال ایجاد گورستان های جدید باشیم تصریح کرد: در غرب تهران در محدوده گرمدره قرار بود گورستانی ایجاد شود که متاسفانه در این محدوده شاهد ساخت و ساز و توسعه هستیم. بدون شک در محدوده تلو(شمال شرق) دستگاه های امنیتی و انتظامی مانع این کار می شوند. به عبارتی تنها ما جنوب شهر تهران را داریم و بهتر است از همین امروز به فکر ساخت گورستان جدید در تهران باشیم چرا که احداثیک گورستان سه سال زمان می برد.

در این رابطه رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورا نیز با اشاره به بازدید از این سازمان و اطلاع از این مشکلات اعلام کرد: کار از سوی این کمیسیون در حال پیگیری است و بسیاری از این موارد را نمی توان به دلیل تبعاتش به صورت علنی مطرح کرد.

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران نیز درباره تکمیل ظرفیت بهشت زهرا گفت: از بدو ورود به شورا این موضوع مطرح شده است و قرار بود معاونت خدمات شهری ورود جدی به این مساله داشته باشد تا زمین‌گیر نشویم اما تاکنون نتیجه اقدامات صورت گرفته به شورا اعلام نشده است.

طلایی نایب رئیس شورای شهر نیز در این باره گفت: هیات رئیسه چندین بار به دنبال دریافت پاسخ در این زمینه بوده است اما متاسفانه پاسخی دریافت نکرده است.

محمد حقانی دیگر عضو کمیسیون سلامت با بیان اینکه مطالعه برای ایجاد گورستان جدید در شهر تهران بر اساس شرایط زیست محیطی و مسائل اجتماعی در ۴ نقطه شهر تهران صورت گرفته است اعلام کرد: در شمال شرق تهران محدودیت ایجاد گورستان داریم، در غرب به لحاظ وضعیت توپوگرافی و حریم و وزش باد غرب به شرق نیز این کار امکان پذیر نیست. در شرق تهران نیز به دلیل وجود تاسیسات و پارچین این امکان وجود ندارد و ما مجبور هستیم ایجاد گورستان های خود را در جنوب شهر تهران همجوار با بهشت زهرا توسعه دهیم که البته هزار هکتار زمین برای این کار پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: مشکلاتی برای این وسعت زمین از جمله منابع طبیعی و تملک آن وجود دارد اما از سازمان بهشت زهرا می خواهیم اقدامات لازم را برای به نتیجه رسیدن انجام دهد.

بهشت زهرا جلسه علنی زهرا سلامت شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران گورستان منابع طبیعی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر