کد خبر: 207049 A

عضو شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا:

دولت می‌تواند این موضوع را بررسی و اگر این اقدام را برخلاف قانون تشخیص دهد، فرمانداری جلوی این کمک بلاعوض را خواهد گرفت.

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کمک بلاعوض ۵ میلیاردی شهرداری تهران به خرمشهر مغایر با قانون است، گفت: فرمانداری در صورت تشخیص غیرقانونی بودن این اقدام، می‌تواند جلو این کمک بلاعوض را بگیرد.

غلامرضا انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد کمک بلاعوض ۵ میلیارد تومانی شهرداری تهران به خرمشهر گفت: براساس قانون، شهرداری تهران این امکان را ندارد که به صورت مستقیم به دیگر شهر‌ها کمک کند.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه خرمشهر در گذشته معین شهر تهران بوده و نماد مقاومت ایران نیز هست، اعضای شورا با این طرح موافقت کرده‌اند.

انصاری در پاسخ به اینکه با توجه به مشکلات خرمشهر از پایان جنگ تحمیلی تاکنون آیا انجام اینگونه اقدامات در آستانه هفته دفاع مقدس تبلیغاتی به نظر نمی‌آید، گفت: شورا نیز به همین دلیل بر روی این مسئله حساس شد از همین رو قرار شد؛ اگر کمکی صورت می‌گیرد در قالب انجام پروژه‌های عمرانی باشد.

وی در پایان اظهار کرد: دولت می‌تواند این موضوع را بررسی کند و اگر این اقدام را برخلاف قانون تشخیص دهد؛ فرمانداری جلوی این کمک بلاعوض را خواهد گرفت.

ایران جنگ تحمیلی دفاع مقدس شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری شهرداری تهران قانون مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر