کد خبر: 211625 A

مرتضی طلایی:

سال گذشته ۱۰۷ هزار ودر نیمه ابتدایی سال ۹۳،۴۰ هزار نزاع خیابانی رخ داده است که با ایفای نقش فعال مدیریت شهری این آمار می‌تواند کاهش پیدا کند.

یک عضو شورای شهر با بیان اهمیت رسیدن به امنیت پایدار در سطح شهر گفت: ۱۰۸ نقطه بی‌دفاع شهری در تهران وجود دارد که این نقاط نقش بسیاری را در افزایش جرایم شهری ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ «مرتضی طلایی» امروز(سه شنبه) در صدمین جلسه علنی شورای شهر، گفت: اگر بخواهیم به چشم‌انداز اهداف افق ۱۴۰۴سال برسیم، امنیت پایدار را باید مد نظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه شهروندان، نیروی انتظامی و مدیریت شهری سه ضلعی هستند که با تعامل با یکدیگر می‌توانند امنیت پایدار را به دست آورند، افزود: سال گذشته ۱۰۷ هزار و در نیمه ابتدایی سال ۹۳،۴۰ هزار نزاع خیابانی رخ داده است که با ایفای نقش فعال مدیریت شهری این آمار می‌تواند کاهش پیدا کند.

طلایی گفت: ۱۰۸ نقطه بی‌دفاع شهری در تهران وجود دارد که این نقاط نقش بسیاری را در افزایش جرایم شهری ایفا می‌کنند و مدیریت شهری و نیروی انتظامی می‌توانند با تعامل با یکدیگر این مشکلات را کاهش دهند، در زمینه جلب مشارکت مردم و فعال‌سازی پلیس محلات نیز این تعاملات می‌تواند موثرباشد، همانطور که هماهنگی میان پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری موثر بوده است.

این عضو شورا با اشاره به اینکه اگر تعامل میان پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیریت شهری نبود، راهنمایی و رانندگی می‌توانست پروژه‌های عمرانی شهرداری را قفل کند، ادامه داد: امیدوارم که بتوانیم در جهت افزایش ضریب امنیت لایحه‌ای را در مورد تعامل مدیریت شهری ونیروی انتظامی تهیه کنیم.

باغات منطقه یک تهران پلاک گذاری شود

در ادامه این جلسه با توجه به حضور شهردار منطقه یک در شورای شهر، «محمد مهدی تندگویان» به پلاک‌گذاری باغات این منطقه اشاره کرد و گفت: در صورتی که این باغ‌ها پلاک گذاری شوند، بسیاری از مشکلات قطع درختان و تجاوز به فضای سبز حل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه یک تهران از نظر منابع طبیعی و فضای سبز نقطه مهمی است انتظار داریم که شهردار این منطقه به جای تسهیل در جهت دشوار کردن ساخت و ساز در این منطقه عمل کند.

«محمد سالاری» عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه منطقه یک کمترین تخلفات شهری را داشته است، افزود: چاه‌هایی که برای آبیاری فضای سبز کنده شده، با توجه به بحران آب، باید در آینده کمتر مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بوستان‌های ویژه بانوان باید در سطح شهر پراکندگی بیشتری داشته باشند، افزود: در زمینه پرونده‌های مربوط به قطع درختان نیز باید بگویم که متاسفانه هیچ کدام از این پرونده‌ها تاکنون به مراجع قضایی انتقال پیدا نکرده است.

در پایان یکصدمین جلسه شورای شهر تهران یک فوریت طرح پیشنهاد تاسیس کمیته شورا‌ها و انجمن‌های شهر در سازمان پایتخت‌ها و شهرهای اسلامی بررسی و با اکثریت آرا تصویب شد.

پایتخت پلیس راهنمایی و رانندگی جلسه علنی راهنمایی و رانندگی ساخت و ساز شورای شهر شورای شهر تهران فضای سبز لایحه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر