کد خبر: 225643 A

بازار بلورفروشان شوش تهران ساماندهی شد؛

ساماندهی بازار شوش نیز یک حرکت ادامه‌دار خواهد بود / کانکس تعزیرات در محل مستقر شده و تمام دستفروشان جمع آوری و ساماندهی شدند.

طرح ساماندهی بازار بلورفروشان شوش تهران امروز(پنج شنبه) با حضور مدیر کل تعزیرات استان تهران، شهردار منطقه ۱۶، اتاق اصناف، سازمان صنعت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امید شهرآبادی رئیس شعبه ۴۱ تعزیرات استان تهران و سرپرست گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه بازار شوش تهران بیشتر یک بازار بین‌المللی است تا یک بازار شهری جهت ساماندهی این بازار و بنا بر درخواست شهرداری، کانکس تعزیرات در محل مستقر شده و تمام دستفروشان جمع آوری و ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از تخلفات ناشی از بی‌نظمی‌های موجود در بازار است، تاکید کرد: زمانی که این بی‌نظمی‌ها کنترل شود، تخلفات نیز قابل کنترل خواهند بود.

شهرآبادی در توضیحات بیشتری ادامه داد: تعزیرات حکومتی به هیچ کجا نمی‌آید که برود و ما این کار را در تمام نقاط مختلف نیز انجام داده‌ایم و این کار ادامه‌دار خواهد بود.

رئیس شعبه ۴۱ تعزیرات استان تهران و سرپرست گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران، تصریح کرد: طرح از نظر ما استمرار یک حرکت است، لذا طرح ساماندهی بازار شوش نیز یک حرکت ادامه‌دار خواهد بود.

وی تاکید کرد: همچنین به کارگیری اتباع خارجی(افغانی) بدون داشتن مجوز اقامت و مجوز اشتغال(مجوز برای حرفه یا صنف) ممنوع است و از فعالیت آنان برابر مقررات جلوگیری خواهد شد.

شهرآبادی افزود: اولویت کار با افراد ایرانی است و از آنجا که به اندازه کافی نیروی کار ایرانی وجود دارد، تمام چرخ‌داران ایرانی خواهند بود.

وی گفت: بساط‌گستران و دستفروشان برای ساماندهی و عرضه محصول در روزهای پنجشنبه و جمعه باید به پاساژ مهتاب در خیابان دشت‌بان‌زاده مراجعه کنند.

رئیس شعبه ۴۱ تعزیرات استان تهران خاطرنشان کرد: از این پس ساعت فعالیت‌های صنفی در نیمه اول سال از ساعت ۹ صبح تا ۸ بعدازظهر و در نیمه دوم سال از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر مشخص شده و در زمان فعالیت، درب‌های ورودی و خروجی گشت‌گاه مسدود و تردد موتورسیکلت و خودرو ممنوع است، و حمل بار با مینی چرخ انجام خواهد شد و تا زمان تهیه مینی چرخ از چرخ دستی استفاده می‌شود.

وی افزود: زمان تخلیه و بارگیری قبل از ساعت ۹ صبح و یا پس از ساعت کار است، در صورت جابجایی کالا در روز از ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۴ با چرخ دستی انجام می‌شود.

شهرآبادی افزود: همچنین محل توقف موتورسیکلت‌ها در خیابان مقاریان و محل توقف چرخ‌دستی‌ها در گاراژ فخر رضایی و عدل عزیزیان خواهد بود اما در صورت نیاز محل‌های دیگری نیز مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: استفاده از فضای خارج از مغازه‌ها و دستفروشی و بساط گستری در گشت‌گاه و خیابان‌ها و پیاده روهای بازار ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

استان تهران اشتغال تعزیرات خودرو سازمان حمایت از مصرف سازمان صنعت ساعت کار شهرداری موتورسیکلت نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر