کد خبر: 241915 A

رییس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری رویکرد این سازمان را در سایه دولت تدبیر و امید، پا گرفتن هیات امنای بناها و مجموعه های تاریخی دانست و تاکید کرد: امیدوارم هر چه زودتراعضا با قوت به فعالیت بپردازند.

در نخستین نشست هیات امنای مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد، احمد مسجد جامعی به عنوان رئیس هیات امنای این مجموعه‌ی فرهنگی تاریخی انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، در نخستین نشست هیات امنای مجموعه‌ی سعدآباد که ظهر روز دوشنبه ۲۲ دی ماه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری برگزار شد، احمد مسجدجامعی و یوسف منصورزاده با حداکثر آرا به عنوان رییس و دبیر هیات امنای مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد انتخاب شدند.

سلطانی‌فر در ابتدای این نشست که به منظور انتخاب رییس و دبیر هیات امنا برگزار شد، اظهار امیدواری کرد؛ با تشکیل هیات امنا برای مجموعه سعدآباد وضعیت آن بهبود یافته و گام‌های موثری در زمینه مدیریت، برنامه‌ریزی و نظارت برداشته شود.

وی گفت: در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد تعداد زیادی موزه وجود دارد، در این مدت برخی از آنها ساماندهی شده‌اند اما هنوز کار زیادی وجود دارد که امیدوارم با تشکیل هیات امنا، ساماندهی بقیه مجموعه نیز سرعت بگیرد.

رییس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری رویکرد این سازمان را در سایه دولت تدبیر و امید، پا گرفتن هیات امنای بناها و مجموعه های تاریخی دانست و تاکید کرد: امیدوارم هر چه زودتراعضا با قوت به فعالیت بپردازند.

او در ادامه درباره‌ی شکل گیری هیات امنا برای بناهای تاریخی گفت: تاکنون برای هفت بنای تاریخی ثبت شده در فهرست میراثجهانی و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، هیات امنا تعیین شده است، چون هر کدام ازاین بناها، سایت ها و کاخ موزه ها به امکانات و توان بالای مدیریتی نیاز دارند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به این که اداره کردن هر یک از این بناها و مجموعه ها با مشکلاتی همراه است اضافه کرد: تصمیم گرفتیم به جای یک نفر، جمعی از فرهیختگان، فرهنگیان، اندیشمندان و کسانی که صاحب نظر هستند، به عنوان هیات امنا این مراکز را مدیریت کنند.

سلطانی فر با بیان اینکه با همفکری چنین جمعی می توانیم سریعتر و بهتر مشکلات را حل کنیم، اظهار کرد: سازمان همه اختیاراتی که برای مدیریت این مجموعه و بنا ها دارد، به هیات امنایی که مرکب از شخصیت های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجرایی و خدماتی هر منطقه و شهرستان هستند، تفویض می کند.

براساس این گزارش؛ محمد حسن طالبیان معاون میراثفرهنگی نیز گفت: با توجه به وجود مجموعه های ملی، جهانی و موزه ای در همه جای کشور، با تغییر سیستم مدیریتی به شکل هیات امنایی سعی می‌کنیم در این زمینه به استقلال برسیم.

سید علی خاتمی، صفدر حسینی رییس صندوق توسعه ملی، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، علی کریمی معاون عمرانی استاندار تهران، سید محمد مجابی، معاون سازمان محیط زیست، علی مراد خانی معاون وزیر ارشاد، سمیع اله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت و یوسف منصورزاده رییس مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از اعضای هیات امنا، محمد رضا کارگر و علی رضا تابش اعضای شرکت کننده در این جلسه رای گیری بودند.

دولت دی ماه شورای شهر تهران صندوق توسعه ملی گردشگری محیط زیست مسجد معاون معاون رئیس جمهور معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر