کد خبر: 242049 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

شورای شهر به جای پرداختن به وظایف اساسی خود به ایجاد طرح‌ها و بررسی لوایح تکراری و تصویب آن‌ها در شورا می‌پردازد.

محمد سالاری در یکصدو بیست و سومین جلسه علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران؛ صبح امروز(۲۳ دی) در تالار اجلاس شورای شهر برگزار شد، گفت: شورای شهر تهران دچار روزمرگی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عضو شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: همه همکاران می‌دانند شورای شهر تهران دچار روزمرگی شده و به جای پرداختن به وظایف اساسی خود به ایجاد طرح‌ها و بررسی لوایح تکراری و تصویب آن‌ها در شورا می‌پردازد.

وی با بیان اینکه هیچ نظارتی بر اجرای فرآیند مصوبات شورا نداریم؛ گفت: شورا طی دوره‌های گذشته و فعلی شاهد ابتکار و نوآوری در اصلاح فرآیندهای فعلی نبوده است.

سالاری با اشاره به ارائه حسابرسی از شرکت‌ها و مناطق و سازمان‌های شهرداری اظهار کرد: در حال حاضر در آستانه لایحه مربوط به تلفیق بودجه سال ۸۹ و تفریغ بودجه سال ۹۲ هستیم و در روزهای آینده نیز شاهد ارائه بودجه سال ۹۴ خواهیم بود.

وی ادامه داد: استحضار دارید تلفیق بودجه ۸۹ مربوط به زمانی است که نه ما در شورای شهر حضور داشتیم ونه مسئولان شرکت‌ها و مناطق شهرداری تهران، درحال حاضر چگونه انتظار داریم این بودجه بررسی شود.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با انتقاد از تاخیر چند ساله بر موضوع حسابرسی گفت: طبق قانون باید تفریغ بودجه سال ۹۲ در اردیبهشت ۹۳ ارائه می‌شد و حسابرسی تا تیرماه گزارش خود را ارائه می‌داد تا بتوانیم از آن استفاده کنیم در حالی که این موضوع در دیماه ارائه شد با این روند عملا گزارش‌ها استحضاری است و شورای شهر تاثیر گذاری بر عملکرد بودجه شهرداری تهران ندارد.

سالاری افزود: حسابرسی هیچ کدام از گزارش‌ها را به موقع ارائه نکرده است و در حالی که تمام سازمانها و نهادهای کشور خصوصا سازمانهای زیرنظر بورس گزارش تفریغ سه ماهه و شش ماهه دارند.

وی تاکید کرد: نباید تفریغ بودجه سال ۹۲ را در سال ۹۳ انجام دهیم چراکه این باعثمی‌شود تاثیرگذاری لازم را بر عملکرد بودجه شهرداری نداشته باشیم.

وی اظهار کرد: تا زمانی که بسترسازی لازم برای حضور دیده‌بان‌های شهری در شورا نداشته باشیم؛ موفق نمی‌شویم درحال حاضر تنها راه کار تذکر به شهردار تهران است و در صورت عدم اقناع سوال از شهردار و درنهایت استیضاح شهردار که کار درستی نیست چراکه موضوع سیاسی می‌شود.

در ادامه مهدی چمران؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جواب سخنان سالاری گفت: در آینده تحولات خوبی را خواهیم دید همانطور که تاکنون به تدریج مسائل مالی آنگونه که می‌باید پیشرفته است درحال حاضر کمبود‌ها زیاد است و باید اصلاح شود اما درخصوص تاخیر در گزارشهای حسابرسی باید گفت علت این موضوع آن است که مسائل مربوط به جمع‌بندی‌ها را به شهرداری می‌دهند تا چنانچه ایرادی است برطرف شود.

وی همچنین با انتقاد از کار نظام مهندسی گفت: ما از کار نظام مهندسی رضایت نداریم مثلا در مورد ساختمان علاء‌الدین که طبقه ۷ آن تخریب شد از طرف نظام مهندسی گفته بودند همه چیز درست است و رئیس سازمان نظام مهندسی هم آن را امضا کرده بود.

استیضاح بودجه جلسه علنی رئیس شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری مهدی چمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر