کد خبر: 253208 A

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در گفت‌و گو با ایلنا:

جمع‌بندی‌های لازم درباره این پیش‌نویس انجام شده و چند جلسه دیگر باید برای کلیات و ساختار اصلی آن تشکیل شود تا جهت‌گیری کلی دولت درباره این لایحه مشخص شود.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ظرف ۶ تا ۹ ماه آینده پیش‌نویس لایحه مدیریت شهری در هیات دولت به تصویب می‌رسد و به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

علی نوذرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره لایحه مدیریت شهری و بررسی آن در هیات دولت گفت: به موجب ماده ۱۷۳ قانون برنامه پنجم، پیش‌نویس برنامه مدیریت شهری تهیه شده و در تیرماه به دولت ارائه شد و طبق روال بررسی پیش نویس‌ها، دولت آن را به کمیسیون امور کلان شهر‌ها ارائه کرد.

وی گفت: طبق روال این پیش‌نویس ابتدا در کمیته تخصصی، بعد از آن در کمیته فرعی و پس از آن در کمیته اصلی بررسی می‌شود.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه این پیش‌نویس در کمیته تخصصی و فرعی مطرح شده و دو جلسه نیز در کمیسیون اصلی مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: از این رو می‌توان گفت؛ جمع‌بندی‌های لازم درباره این پیش‌نویس انجام شده و چند جلسه دیگر باید برای کلیات و ساختار اصلی آن تشکیل شود تا جهت‌گیری کلی دولت درباره این لایحه مشخص شود.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: این پیش نویس ۲۹۳ بند دارد که قطعا بررسی آن زمانبر است.

نوذرپور تاکید کرد: در آخرین جلسه‌ای که در وزارت کشور این پیش‌نویس بررسی شد، ما پیشنهاد دادیم که در ۶ کمیته تخصصی با عناوین حوزه کلیات و ساختار، حوزه شهرسازی، ‌حوزه فرهنگی و اجتماعی، حوزه حمل و نقل و ترافیک، حوزه درآمدی و بودجه‌ای و همچنین حوزه خدمات شهری و محیط زیست در پیش‌نویس مدیریت شهری مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه اعضای کارگروه‌ها مشخص شده و آن‌ها به موازات یکدیگر کار خواهند کرد، افزود: با برنامه‌ای که در نظر داریم؛ ظرف ۶ تا ۹ ماه آینده این پیش‌نویس در هیات دولت به صورت لایحه تصویب شده و به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

بودجه ترافیک حمل و نقل دولت شهرداری کلان شهر لایحه مجلس شورای اسلامی محیط زیست وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر