کد خبر: 253686 A

طلایی در گفت‌وگو با ایلنا:

۲ نفر از هیات اجرایی مرکز و یک نفر کار‌شناس حقوقی به انتخاب هیات اجرایی مرکز، نماینده شهرداری و نماینده ستاد هماهنگی شورایاری‌ها هیات تاییدکننده صلاحیت‌ها را تشکیل دهند.

رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از مشخص شدن اعضای هیات بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورایاری‌ها خبر داد.

مرتضی طلایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد جلسه روز گذشته ستاد هماهنگی شورایاری‌ها گفت: این جلسه در راستای هماهنگی بیشتر بین هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات و تشریح روند مراحل بعدی انتخابات بود که با حضور روسای هیات‌های اجرایی مناطق ۲۲ گانه و مسئولان نظارت و دبیران اجرایی تشکیل شد.

وی ادامه داد: پس از آخرین مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، برای ایجاد هیات اجرایی انتخابات شورایاری‌ها، ستاد هماهنگی مکلف شد که ۲۲ نفر از معتمدین مناطق مختلف تهران را دعوت کند و ۶ نفر را به عنوان اعضای هیات اجرایی با اجرای انتخابات داخلی، انتخاب کند و در ‌‌نهایت هیات اجرایی انتخابات با حضور ۶ نفر از معتمدین و نماینده سازمان ثبت احوال و نماینده شهرداری تهران و نماینده ستاد هماهنگی با حضور ۹ نفر عضو تشکیل شود، که در این جلسه این کار انجام گرفت.

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: همچنین تشکیل هیات‌های اجرایی در مناطق نیز در دستور کار قرار گرفت. در‌‌ نهایت هیات اجرایی مرکزی تصمیم گرفت که در هر منطقه شهردار منطقه به همراه معاونت اجتماعی شهرداری منطقه، رئیس امور مساجد در هر منطقه و رئیس آموزش پرورش منطقه، دبیر اجرایی منطقه و سه نفر از معتمدین منطقه هیات اجرایی در مناطق را تشکیل دهند.

طلایی با بیان اینکه استقرار هیات‌های نظارت در مناطق و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی از جمله دیگر مسائل مورد بررسی در این جلسه بود، گفت: موضوع چگونگی بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها نیز مورد بحثقرار گرفت و قرار شد که ۲ نفر از هیات اجرایی مرکز و یک نفر کار‌شناس حقوقی به انتخاب هیات اجرایی مرکز، نماینده شهرداری و نماینده ستاد هماهنگی شورایاری‌ها هیات تاییدکننده صلاحیت‌ها را تشکیل دهند.

انتخابات تبلیغات شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران هیات اجرایی شورایاری صلاحیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر