کد خبر: 201068 A

شورای ملی رقابت اعلام کرد:

مولفه‌های دستورالعمل قیمت خودرو تنها یکبار در سال تعیین می شود.

شورای ملی رقابت اعلام کرد: مؤلفه‌های دستورالعمل قیمت خودرو تنها یکبار در سال تعیین می‌شود.

به گزارش ایلنا، این مرکز همچنین اعلام کرد: تا این لحظه مستندات مربوط کاهش قیمت خودرو توسط کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس به شورای رقابت ارسال نشده است.

شورای ملی رقابت اعلام کرد:

عدم لحاظ هزینه‌های مالی در قیمت سالیانه خودرو

با توجه به اطلاعات نادرستی که در مورد ورود هزینه‌های مالی در قیمت سال پایه دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو مصوب شورای رقابت که در رسانه‌ها منتشر شده است به اطلاع علاقه‌مندان می‌رساند که شورای رقابت پس از کسر هزینه‌های مالی، قیمت سال پایه را تعیین کرده است. این موضوع مورد اعتراض مدیر عامل وقت ایران خودرو، آقای نجم‌الدین قرار گرفت.

مولفه‌های دستورالعمل قیمت خودرو تنها یکبار در سال تعیین می شود.

مولفه‌های دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو مثل تورم بخشی، بهره‌وری و کیفیت در هر سال فقط یکبار تعیین می‌شوند و اساسا تجدید نظر در تورم بخشی مربوط به این دستورالعمل در سال جاری مطرح نمی‌باشد.

عدم ارسال مستندات مربوط کاهش قیمت خودرو توسط کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس به شورای رقابت در جلسه مشترک نمایندگان مرکز ملی رقابت و علیلو، عضو کمیسیون صنایع و معاون و مسئول طرح تحقیق و تفحص از خودرو سازان قرار بر این شد که ایشان با توجه به دسترسی به اسناد مربوط به هزینه تمام شده متعلقات خودرو مثل کیسه هوای راننده و سرنشین، تبدیل یورو ۲ به یورو ۴ اطلاعات مستند و مکتوب را به مرکز ملی رقابت ارسال کنند که البته تا این لحظه چنین اسنادی به این مرکز ارسال نشده است.

مرکز ملی رقابت آماده دریافت اطلاعات جدید و شرکت در جلسات کارگروه پیشنهادی کمیسیون صنایع و معادن است.

شورای رقابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر