کد خبر: 202545 A

رئیس کل گمرک ایران خبر داد؛

در پنج ماهه نخست امسال ۴۷ هزار دستگاه خودرو نیز وارد کشور شده است.

رئیس کل گمرک ایران گفت: تقریبا ۹۵ درصد فعالیت‌های گمرک تحت پوشش سامانه جامع گمرکی قرارگرفته است و ۹۰ درصد از ترانزیت نیز از راه دور اظهار می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کرباسیان در حاشیه سمینار بین‌المللی کارنه تیر که به میزبانی گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: تقریبا ۹۵ درصد فعالیت گمرک، تحت پوشش سامانه جامع گمرکی قرار گرفته است و ۹۰ درصد از ترانزیت نیز از راه دور اظهار می‌شود. ‌‌

وی با بیان اینکه اقدامات یاد شده سبب افزایش در آمد گمرک شده است، افزود: درآمد گمرک در پنج ماه سال جاری به ۵۸ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه قبل افزایش چشم‌گیری داشته است.

کرباسیان اظهار داشت: معطلی ۲۶ روزه در گمرکات به سه روز و هزینه نگهداری هر کالا که در هر روز معادل یک درصد ارزش کالا است، به شدت کاهش یافته است.

کرباسیان تصریح کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۴۷ هزار دستگاه خودرو نیز وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است، افزود: خودروهای بیش از ۲۵۰۰ سی سی که وارد کشور شدند، ثبت سفارش آنها مربوط به قبل از اردیبهشت ماه سال ۹۲ بوده است.

رئیس کل گمرک ایران ادامه داد: خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی سی در طبقه متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و به طور قطع، تمام خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که اجازه ورود به کشور داشتند، تاکنون وارد شده اند و چیزی در گمرکات باقی نمانده است، چرا که مدل های آنها قدیمی می‌شود و بازار مصرف خود را ممکن است از دست بدهند.

کرباسیان در مورد میزان واردات کشور نیز اظهار داشت: در پنج ماهه سال جاری، ۸۰ تا ۸۵ درصد از واردات صورت گرفته مربوط به کالاهای اساسی، مواد اولیه و واسطه‌ای و مابقی مصرفی بوده است.

ایران پوشش جمهوری اسلامی ایران خودرو درآمد صنایع و معادن کالاهای اساسی کشاورزی گمرک واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر