کد خبر: 202552 A

تاکنون ۷۰ هزارتن گندم از گندمکاران استان تهران خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه یک با اعلام افزایش ۱۰ برابری میزان خرید گندم استان تهران نسبت به سال گذشته گفت: تاکنون ۷۰ هزارتن گندم از گندمکاران استان تهران خریداری شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه یک؛ عباس شفیعی با اعلام این مطلب افزود: تعداد ۶ مرکز خرید، ۶۸۰۰ محموله را از کشاورزان استان تحویل گرفته اند.

شفیعی کل بهای گندم های خریداری شده در استان تهران را ۷۳۷ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تاکنون ۷۲۳ میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در همین مقطع زمانی، ۶۱۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود گفت: با خرید ۷۰ هزارتنی گندم، میزان خرید در سالجاری بیش از۱۰ برابر افزایش یافته است.

شفیعی، ظرفیت ذخیره سازی گندم استان را ۵۲۰ هزارتن اعلام و اظهارداشت: این میزان ظرفیت استاندارد، کفاف ذخیره سازی ۷۰ درصد نیاز سالانه گندم استان را می دهد.

وی بابیان اینکه تعداد ۱۸ واحد کارخانه آرد سازی در سطح استان فعال می باشند اضافه کرد: کارخانجات آرد سازی استان با ظرفیت تولید ماهانه ۱۱۷ هزارتن، آرد موردنیاز ۸۶۳۷ واحد نانوایی موجود را تولید و تامین می کنند.

استان تهران استاندارد روابط عمومی استان خرید برابر تضمینی گندم خریداری هزارتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر