کد خبر: 203652 A

طی سه ماهه اول سال جاری؛

با اتخاذ تمهیدات لازم و بهره‌گیری از گزارشهای مردمی در سه ماهه اول سال جاری حدود ۱۱۳هزار و ۳۸۸ مورد بازرسی انجام شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با اتخاذ تمهیدات لازم و بهره‌گیری از گزارشهای مردمی در سه ماهه اول سال جاری حدود ۱۱۳هزار و ۳۸۸ مورد بازرسی انجام شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از " شاتا " سیدمجتبی قاسمی، افزود: این اقدام در راستای اعمال برنامه‌های کنترلی و نظارتی منسجم و با بهره‌برداری از گزارشهای مردمی، به منظور جلوگیری از اقدامات برخی افراد سودجو با هدف اخلال در شبکه توزیع و انتفاع سود بیشتر در عرضه و فراوانی برخی از کالاها صورت گرفت.

وی افزود: این تعداد بازرسی توسط بازرسان و ناظران سازمانهای صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور انجام شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه این بازرسی ها منجر به تشکیل ۲۷۰۷ فقره پرونده تخلفاتی شده، اضافه کرد: در همین مدت؛ ارزش تخلفاتی این واحدهای صنفی بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۵۷ میلیون و ۱۱۸ هزار ریال بوده که پرونده‌های متخلفین برای سیر مراحل قانونی و صدور رای نهایی به هیاتهای رسیدگی به تخلفات صنفی و شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.

به گفته وی، هموطنان می‌توانند برای جلوگیری از سودجویی متخلفان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم نصب برچسب قیمت در واحدهای صنفی و… مراتب را بصورت حضوری و یا با شماره تلفن ۱۲۴ به ستادهای خبری مستقر در سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور اطلاع دهند تا سریعاً رسیدگی شود

تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شماره تلفن صنعت معدن و تجارت سال بازرسی واحدهای صنفی جاری از۱۱۳
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر