کد خبر: 207176 A

ژاپن با تولید ۹.۳۴۹ میلیون تن و آمریکا با تولید ۷.۶۸۲ میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

ایران در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۴ معادل ۱۰.۶۳۷ میلیون تن فولاد تولید کرد.

به گزارش ایلنا، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران در ماه آگوست سال جاری میلادی ۱.۳۳۲ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳.۱ درصدی روبرو شده است.

انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود به بررسی تولیدات فولاد ۶۵ کشور جهان در ماه آگوست ۲۰۱۴ برابر با مرداد ماه ۱۳۹۳ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه آگوست سال جاری میلادی ۱.۳۳۲میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۳.۱ درصدی روبرو شده است؛ تولید فولاد ایران در آگوست سال گذشته ۱.۲۹۲ میلیون تن برآورد شده است.

ایران در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۴ معادل ۱۰.۶۳۷ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۹ درصد رشد داشته است. تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست ۲۰۱۳ برابر با ۹.۹۵۵ میلیون تن تخمین زده شده است.

ایران از نظر میزان تولید فولاد جایگاه سیزدهم در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. چین با تولید ۶۸.۹۱۰ میلیون تن فولاد، بزرگ‌ترین تولیدکننده این کالای اساسی در این ماه شناخته شده است.

به نوشته این گزارش، کل تولید فولاد جهان در آگوست ۲۰۱۴ برابر با ۱۳۴.۹۵۶ میلیون تن تخمین زده شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۴ درصد رشد را نشان می‌دهد. تولید فولاد جهان در ماه آگوست سال ۲۰۱۳ برابر با ۱۳۳.۰۹۲ میلیون تن بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است، ژاپن با تولید ۹.۳۴۹ میلیون تن و آمریکا با تولید ۷.۶۸۲ میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین، ۱۰ کشور نخست در تولید فولاد در ماه آگوست به ترتیب، چین ۶۸.۹۱۰ میلیون تن، ژاپن ۹.۳۴۹، آمریکا ۷.۶۸۲، هند ۶.۰۲۷، روسیه ۶.۱۶۹، کره جنوبی ۵.۲۸۵، آلمان ۳.۱۳۳، برزیل ۲.۹۴۶، ترکیه ۲.۹۰۲ و اوکراین ۱.۷۶۷ هستند.

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ۶۵ کشور مورد بررسی در این گزارش، ۹۸ درصد مجموع فولاد تولیدی در جهان در سال ۲۰۱۳ را تولید کرده‌اند.

فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر