کد خبر: 207461 A

معاون توسعه و روستایی مناطق محروم کشور؛

فرهنگ کار را از روستایی‌ها می‌توان آموخت. روستاییان بدلیل نداشتن پایگاهی مناسب صدایشان شنیده نمی‌شود از این جهت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

معاون توسعه و روستایی مناطق محروم گفت: مشکلات روستاییان رساندن تولیدات به بازار هدف است و باید برنامه‌ای جامع و کامل برای آن تدوین شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضوی در نشست خبری که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت روستاهای نامناسب است و از نظر درآمد نیز وضعیت خوبی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه روستا‌ها یک پایگاه تولیدی است، گفت: فرهنگ کار را از روستایی‌ها می‌توان آموخت. روستاییان بدلیل نداشتن پایگاهی مناسب صدایشان شنیده نمی‌شود از این جهت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

رضوی افزود: باید روستاییان را به نقطه‌ای برسانیم تا در آمدشان بیشتر از هزینه‌های آنان شود.

رضوی از برگزاری همایشی در ۱۵ و ۱۶ مهر خبر دادو افزود: در این همایش دو روزه که قرار است در سالن اجلاس سران و با حضور هزار و ۱۰۰ فعال روستایی برگزار شود، قرار است وزیران و روستایی‌ها نشستی داشته باشند و از برنامه‌هایی برای روستایی‌ها رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به طرح مشارکت مردم در پایداری توسعه روستایی در روستا‌ها، گفت: ما بر این باوریم که مردم باید در مدیریت دخالت کنند و در بازار موثر باشند. مردم را باید به فعالیت‌های اقتصادی وارد کنیم تا شرایط برای فعالیت آنان بهتر شود.

رضوی تاکید کرد: بسیاری از روستایی‌های ما محصولات درختی و میوه دارند؛ اما متاسفانه بدلیل کم توجهی برای عرضه کالا‌هایشان با مشکل مواجه‌اند.

درآمد مشکلات معاون نهاد ریاست جمهوری توسعه مناطق فرهنگ روستایی محروم روستاییان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر