کد خبر: 208769 A

رییس مرکز آمار کشور:

ماموران سرشماری از اهالی محل انتخاب شده اند که بهره برداران انها را می شناسند و اگر در موردی شک کردند می توانند از طریق دهیاری ها و یا بخشداریها پیگیری کنند.

رییس مرکز آمار کشور گفت: کشورهای توسعه یافته در برنامه ریزیهای خود از نظام آمارگیری استفاده می کنند و جمهوری اسلامی ایران در نظام آمارگیری جزو ۲۰ کشور برتر جهان است.

به گزارش ایلنا ' عادل آذر ' در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دوم سیما، با بیان اینکه طرح سرشماری عمومی کشاورزی مطابق استانداردهای بین المللی اجرا می شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد از کشورهای دنیا طرح های سرشماری را اجرا می کنند که در ایران هم دو نوع سرشماری عمومی نفوس و مسکن و سرشماری عمومی کشاورزی اجرا می شود.

وی گفت: شش هزار مامور آمارگیر به حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار بهره بردار مراجعه می کنند و هر گونه همکاری بهره برداران کشاورزی به نفع خود این عزیزان هم هست.

عادل آذر افزود: هدف از اجرای سرشماری عمومی این است که اطلاعات بدون خطا و بسیار دقیق در اختیار برنامه ریزان قرار گیرد و همه این اطلاعات در سطح خود به صورت محرمانه حفظ می شود و خوشبختانه در طول فعالیت مرکز آمار ایران هیچ گونه شکایتی اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی نداشته ایم.

وی با بیان اینکه مرکز آمار ایران محرم مردم است، گفت: ماموران سرشماری از اهالی محل انتخاب شده اند که بهره برداران انها را می شناسند و اگر در موردی شک کردند می توانند از طریق دهیاری ها و یا بخشداریها پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه این طرح سرشماری با استفاده از ابزارهای نوین آمارگیری و تبلت اجرا می شود، افزود: امیدواریم اطلاعات کلان را ۲۰ روز پس از پایان طرح سرشماری و اطلاعات کلی را تا دو ماه بعد از پایان سرشماری ارائه کنیم و انتشارات اطلاعات جزئی آن هم مطابق استانداردهای بین المللی حداکثر تا ۹ ماه طول می کشد و در این فاصله اطلاعات میانی هم قابل انتشار خواهد بود.

وی ادامه داد: ۹۰ قلم از ۲۰۰ قلم اطلاعات برنامه ششم را نتایج این سرشماری تامین خواهد کرد که جایگاه بخش کشاورزی را در نظام برنامه ریزی نشان می دهد و مبنای دریافت اطلاعات از بهره برداران خوداظهاری کشاورزان و بهره برداران است و اگر کسانی از بهره برداران احساس کردند که از طرح سرشماری خارج مانده اند می توانند به ماموران ما یا به دهیاری ها یا بخشداری ها مراجعه کنند تا اطلاعات سرشماری از آنان دریافت شود.

وی با قدردانی از رسانه های جمعی، گفت: امیدواریم این همکاریها ادامه یابد تا بتوانیم با اطلاعات دقیق ضریب اثر بخشی سیاست های کشاورزی را افزایش دهیم بویژه اینکه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بیشترین نرخ بیکاری را دارند.

وی پیشاپیش از همکاری بهره برداران از اجرای این طرح تشکر کرد و گفت: ناظران ما هم بر فعالیت ماموران آمارگیری نظارت می کنند و اطلاعات دریافتی ازبهره برداران از طریق تبلت به مرکز استان ارائه می شود و از آنجا هم به مرکز آمار ایران انتقال داده خواهد شد.

ایران بخش کشاورزی بیکاری جمهوری اسلامی ایران جهان رسانه کشاورزی محرم مرکز آمار ایران مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر