کد خبر: 212645 A

سازمان ایمیدرو:

شرکتهای صنایع معدنی و فلزی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در نیمه نخست سال گذشته یک میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۷۶ تن تولید داشتند.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) اعلام کرد: صادرات صنایع معدنی و فلزی از منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در نیمه نخست سال جاری به ارزش بیش از ۱۷۹.۷ میلیون دلار رسید.

گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ایمیدرو حاکی است، طی ۶ ماهه سال جاری ۲۲۱ هزار و ۳۶۲ تن تولیدات شرکتهای صنایع معدنی و فلزی مستقر در منطقه نامبرده به ارزش ۱۷۹ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۸۴۵ دلار صادر شد که از نظر وزنی در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۲ رشد ۸۶ درصدی داشت.

شرکت های مزبور در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۱۱۹ هزار و ۶۵ تن تولید صادراتی داشتند.

مجموع تولیدات واحدهای مستقر در منطقه یادشده در دوره این گزارش دو میلیون و ۳۵ هزار و ۹۲ تن اعلام شد که آهن اسفنجی، شمش آلومینیوم، شمش روی و شمش فولاد از جمله اقلام تولیدی بود که نسبت به ۶ ماهه ۱۳۹۲ افزایش ۸.۵ درصدی داشت.

شرکتهای صنایع معدنی و فلزی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در نیمه نخست سال گذشته یک میلیون و ۸۷۶ هزار و ۴۷۶ تن تولید داشتند.

برابر این گزارش، اسلب تولیدی و آهن اسفنجی فولاد هرمزگان به ترتیب ۵۷۵ هزار و ۸۸۷ تن و ۷۳۲ هزار و ۱۷۹ تن بود، شمش آلومینیوم هرمزآل ۳۵ هزار و ۳۱۳ تن ثبت و شمش آلومینیوم المهدی به میزان ۵۰ هزار و ۵۶۲ تن اعلام شد.

همچنین سه هزار و ۷۳۴ تن شمش روی در شرکت روی تولید شد و شرکت فولاد کاوه جنوب ۶۳۷ هزار و ۴۱۷ تن آهن اسفنجی تولید کرد.

میزان تخلیه و بارگیری مواد فله معدنی از طریق اسکله مکانیزه در منطقه نیز در نیمه نخست امسال درمجموع به رقم سه میلیون و ۲۱۴ هزار و ۶۲۹ تن رسید که از نظر وزن رشد ۱۸.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۲ را نشان می دهد.

سال گذشته در دوره این گزارش دو میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۱۲ تن مواد فله معدنی از طریق اسکله یادشده تخلیه و بارگیری شده بود.

ایران خلیج فارس دلار رشد شرکت فولاد فولاد وزن میلیون تن معدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر