کد خبر: 213162 A

عضو شورای هماهنگی انجمن قطعه سازان خودرو در گفتگو با ایلنا:

واردات قطعات خودرو از چین امید قطعه سازان را از بین برده است.

عضو شورای هماهنگی انجمن قطعه سازان خودرو گفت: تعرفه پایین و رو به صفر واردات قطعات خودرو قطعه سازان را نا امید کرده است.

نجفی، عضو شورای هماهنگی انجمن قطعه سازان خودرو در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: ساخت قطعات خودرو به نام ایران در چین ادامه دارد و هر روز هم رو به افزایش است.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل بالا بودن نرخ قطعات خودرو در داخل با وجود افزایش نرخ بهره بانکی و کاهش میزان تسهیلات بانکها و مالیات بر ارزش افزوده ۸ درصدی و غیره شاید به صرفه به نظر برسد اما در بلند مدت به زیان کشور است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امکان رقابت را در شرایط کنونی نداریم، گفت: تعرفه پایین و نزدیک صفر درصدی واردات قطعات خودرو از چین امید قطعه سازان را از بین برده است.

بنا به گفته وی در حال حاضر ۱۲ میلیون دانش آموز و ۷ میلیون دانشجو در دانشگاهها مشغول به تحصیل هستند که در صورت فارغ التحصیلی سالی ۱.۵ میلیون از این جوانان باید سالی ۱.۵ تا ۲ میلیون شغل جدید ایجاد کرد.

عضو شورای هماهنگی انجمن قطعه سازان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش تعرفه، قاچاق افزایش پیدا نخواهد کرد، خاطر نشان کرد: به اعتقاد بنده موضوع تعرفه به قاچاق ارتباطی ندارد. زمانی که فعالیت های اقتصادی شفاف نباشد قاچاق افزایش پیدا می کند و این موضوع باید در مبادی رسمی و غیر رسمی پیگیری شود.

خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر