کد خبر: 213570 A

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی؛

به خاطر اعتبار ویژه‌ای که به آبیاری تحت فشار در سال جاری اختصاص داده شده است برای کاهش مصرف آب و بهینه‌سازی آن در ابتدا از این روش استفاده می‌کنیم.

سید رحیم سجادی گفت: ‌امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار مصوب شده و تا پایان سال ۲۰۰ هزار هکتار آن اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در هفتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی که در نمایشگاه بین‌المللی کرج برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: بهترین روش آبیاری تحت فشار است و در کنار آن از روش‌های کم‌فشار و انتقال آب با لوله و شبکه‌های فرعی و تجهیز و نوسازی استفاده می‌شود.
وی بیان داشت: اما به خاطر اعتبار ویژه‌ای که به آبیاری تحت فشار در سال جاری اختصاص داده شده است برای کاهش مصرف آب و بهینه‌سازی آن در ابتدا از این روش استفاده می‌کنیم.
سجادی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی ابزار و تجهیزات مورد نیاز در مصرف بهینه آب است.
وی افزود: با توجه به وضعیت بحرانی که در زمینه آب کشور با آن مواجه است برگزاری چنین نمایشگاهی نقشی مؤثر در مصرف بهینه آب دارد و هر ساله این نمایشگاه برگزاری می‌شود.
سجادی بیان داشت: فضای این نمایشگاه در اختیار تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی قرار گرفته و این تولیدکنندگان با هزینه شخصی خود این نمایشگاه را برگزار کرده‌اند که امیدواریم دستاوردهای خوبی برای کار‌شناسان و فعالان بخش کشاورزی داشته باشد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های این نمایشگاه این است که اکثر لوازم و تجهیزات ارائه شده در این نمایشگاه مورد تأیید دفتر تخصصی معاونت آب و خاک است و بنابراین در این نمایشگاه می‌توانیم هم توان علمی و هم توان عملیاتی را بالا ببریم و در بحثمصرف بهینه آب از این تجهیزات استفاده کنیم.
سجادی بیان داشت: ۹۰ درصد تجهیزات ارائه شده در این نمایشگاه تولید داخل و ۱۰ درصد وارداتی است و بخش وارداتی به این دلیل در این نمایشگاه مورد بازدید عموم قرار گرفته تا از نزدیک فعالان این بخش با تکنولوژی‌های جدید آشنا شوند.

بخش کشاورزی جهاد کشاورزی خاک کشاورزی معاون نمایشگاه بین المللی فشار نمایشگاه آب روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر