کد خبر: 214322 A

استاندارد به معنای نظم در حوزه های مختلف زندگی مردم ایران سابقه ای طولانی دارد.

معاون سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور با بیان اینکه سال گذشته ۳۵۰ هزار بازرسی و نمونه برداری در سراسر کشور انجام شد، گفت: تاکنون ۲۶ هزار سند استاندارد ملی در بخش های مختلف تدوین شده است.

به گزارش ایلنا، علی اباذری در سخنان پیش از خطبه های امروز نماز جمعه تهران، با اشاره به جایگاه استاندارد و نظم در آیات قرآن و سیره معصومین(ع) اظهار کرد: استاندارد به معنای نظم در حوزه های مختلف زندگی مردم ایران سابقه ای طولانی دارد.

معاون سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور افزود: در گذشته تولید کالا، بسیار ساده و فاقد پیچیدگی بود، اما پس از انقلاب صنعتی، کالاها ماهیتی پیچیده یافتند و لازم شد که سازمان هایی بر کیفیت کالاهای تولید شده نظارت کنند.

اباذری افزود: هسته اولیه سازمان ملی استاندارد ایران در سال ۱۳۰۴ پایه ریزی شد و به مرور حیطه وظایف این سازمان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۶ هزار سند استاندارد ملی در بخش های مختلف تدوین شده است، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار کارشناس در سراسر کشور در حوزه استاندارد مشارکت داشتند.

معاون سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور اضافه کرد: در سال گذشته بیش از سه هزار استاندارد ملی صحه گذاری شده و ۳۵۰ هزار بازرسی و نمونه برداری در سراسر کشور انجام شد.

اباذری با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در یازده سازمان و کنوانسیون بین المللی عضویت دارد، اظهار داشت: در سال گذشته بیش از سه هزار و ۵۰۰ پیشنهاد برای استانداردهای بین المللی مطرح شد که بخشی از آنها مورد تایید قرار گرفت.

استاندارد انقلاب ایران قرآن مردم ایران نماز جمعه مختلف ملی سازمان سند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر